Mehed, minge oma naistega salsat õppima!

Teisipäevaõhtuti läheb Jõgeval Virtuse spordihoone aeroobikasaalis väga kuumaks. Mängib lõunamaiste rütmidega muusika ning põrand kihab tantsuhuvilistest naistest, kuid kahjuks napib seal meespartnereid, kes naisi salsarütmis juhiksid ja taltsutaksid.

 

Teisipäeviti kell 18.00 algab Virtuse aeroobikasaalis Kariibi mere paaristantsude tund, kuid  paaril esimesel tunnil on seal ülekaalus olnud naised, mehi oli üleeilsel treeningul kohal vaid kaks. Eesti mehed pole kunagi väga suured tantsulõvid olnud, kuid rühma treener Diana Oja kinnitas, et selline tantsutrenn oleks just ideaalne võimalus teha oma naine õnnelikuks, veeta abikaasaga kvaliteetaega. Vallalistel meestel on aga võimalik leida tantsupõrandalt elukaaslanegi. 

Eestlased saavad väga hästi hakkama

Tüüpilised eesti mehed peavad lõunamaiseid tantse pigem naiselikeks. Siiski väidab tantsutreener Diana Oja hoopis vastupidist. “Salsas on mehe roll väga tähtis, mees peab olema juht ning naine peab tantsima n-ö tema pilli järgi. Samuti peab mees olema tantsus mõttega murdosa sekundi võrra ees, mõtlema juba järgmise liikumise peale ja andma sellest aegsasti partnerile märku,” selgitas tantsuõpetaja Diana.

Veel lükkas Diana Oja ümber müüdi, nagu oleksid eestlased üleüldiselt puised ning ei saaks lõunamaiste tantsurütmidega hakkama. “Kõik inimesed reageerivad muusikale. Kui õpilane juba seda lõunamaist muusikat kuuleb, tekib tal tahtmine end liigutada, oma keha saadakse vabalt liikuma üsna kiiresti,” rääkis tantsuõpetaja ning lisas, et ka iga tunni alguses tehakse soojendusharjutusi, mis aitavad paremini oma keha tunnetada ning tajuda kõikide kehaosade liikumist. “Põlved lõdvaks, puusad lahti, selg nõgusaks, õlad taha,” kordab Diana tunnis tantsijatele. Nii lihtne see liikumasaamise valem ongi. 

Karustel meestel ei jätku julgust

Paaristantsutrennis käiv Martin ütles, et sai tantsimise käppa juba paari kuuga. Talle hakkas treening sedavõrd meeldima, et lisaks Jõgevale käib ta trennis ka Tartus. “Salsat saab tantsida igal pool. Näiteks korraldatakse Tartus klubis Trehv salsaõhtuid, kus meestel on selge eelis. Saan tihti tantsida lausa kahe naisega korraga,” rääkis Martin, kinnitades, et  salsat võib tantsida ka tavalistes klubides. “Muusikas tuleb lihtsalt õige rütm ära tabada ja siis sellega kaasa minna,” lisas salsafänn. Ka Diana kinnitas, et suuremad linnad nagu Tallinn ja Tartu on juba salsa poolt vallutatud ning seda on võimalik kusagil praktiseerida peaaegu igal õhtul.

Martiniga paaris tantsiv Aive on samuti nüüdseks oma hinge salsale müünud. “Käisin algul Põltsamaal tantsutreeningutel, kuid seal lõppes see trenn ära. Siis jäi mitmekuine vahe ning nüüd liitusin Jõgeva tantsutrupiga,” rääkis Aive,  kes on enda sõnul lisaks salsale ka line-tantsupisiku saanud. Nüüd on tal kaks meelistantsutrenni, kus käia.

Teisipäeval kell 19, kui lõpeb paaristantsutreening, algab soolotantsutrenn, kus on osalejaid juba palju rohkem. Taas on palju huvilisi naisi, kes tantsiksid meelsasti koos meesterahvaga, kui vaid oleks, kellega tantsida.

Salsatantsu paaristrennis käivad Martin ja Aive kinnitasid, et Diana on väga hea õpetaja ning paneb ka karud tantsima, kuid kõigepealt oleks tarvis neil karudel ehk eesti meestel julgus kokku võtta ja leida tee tantsusaali — kas siis üksinda või koos kaaslasega. Ka Diana Oja rõhutas, et kõigepealt peaks üle saama madalast enesehinnangust. Ei maksa karta, et algajaid tantsuõpilasi keegi kritiseerima hakkab. “Igaühel on oma tantsuoskustega nii palju tegemist, et ei olegi aega teisi jälgida, veel vähem kritiseerida,” ütles õpetaja.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus