Meedikud soovitavad libedusega kõrvalteid vältida

Mitmed viimastel päevadel libeduse tõttu kukkunud inimesed on vajanud arstiabi nii kiirabimeedikutelt, perearstidelt kui ka erialaarstidelt. Arstide üks soovitusi kukkumiste ärahoidmiseks on vältida kõndimist kõrvalteedel,  mis on tavaliselt libedamad.

SA Tartu Kiirabi Põltsamaa kiirabiarst Leili Sulg tõi näite, et kolmapäeval sõidutati Tartu Ülikooli kliinikumi libedas koduões kukkunud inimene, kellel diagnoositi selgroovigastus.

Jõgeva haigla juhataja Peep Põdderi sõnul on libeduse tõttu kukkumise tagajärjel kiiret arstiabi vajajate arv seni märkimisväärselt väike olnud.

Mõned kukkunud on pöördunud Kuremaa ja Laiuse perearsti Anne Orase poole. Luumurrukahtluse korral saadab perearst patsiendid alati röntgenisse.

“Vana aasta viimasel ja uue aasta esimesel päeval võivad kukkumised sageneda, kusjuures põhjuseks võib olla ka ohutunde kadumine tujutõstjate tarvitamise tõttu. Kui märkate abitult lamavat kaasinimest, tasuks minna tema juurde ja kindlaks teha, kas ta vajab arstiabi. Sel juhul helistage  hädaabinumbrile 112,” lausus Jõgeva haigla ravijuht Kalle Piiskoppel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus