Medaleid ja häid kohti sangpommisportlastele

Eesti sangpommisportlased esinesid edukalt 13.-15. maini Sankt-Peterburgi eeslinnas Puškinis peetud Euroopa meistrivõistlustel juunioridele, täiskasvanutele ja veteranidele. Jõgevamaa sportlastest tegi parima tulemuse täiskasvanud asjaarmastajate hulgas võistelnud Andres Metjer, kes tuli nn pikas tõukamises 78 tõstekorraga oma kaalukategoorias Euroopa meistriks. Edukas oli ta ka kahevõistluses: tõukamises sai ta tulemuseks 107 ja rebimises 147 korda ning teenis välja hõbemedali. Võisteldes kasutas Metjer 24-kiloseid tõstevahendeid.

Teise hõbemedali tõi meie maakonda teenekas veteran Heino Põldoja, kes teenis selle välja samuti kahevõistluses. 16 kg sangpomme tõstes sai ta tõukamises tulemuseks 53 ja rebimises 187 korda.

Meeldivalt üllatas 18-aastane Eveli Pahurin, kes tegi kuni 23-aastaste juunioride hulgas võisteldes rebimises väga hea tulemuse: 85 tõstekorda (24 kg sangpommiga) on Eesti neidude kõigi aegade parim saavutus ja tõi Evelile hõbemedali.

Täiskasvanud proffide hulgas (võistlesid 32 kg tõstevahendiga) võistelnud Martin Kalk sai tubli neljanda koha nii kahevõistluses (tõukas 72 ja rebis 125 korda) kui ka pikas tõukamises (42 korda).

Üldse esindas Eestit Euroopa meistrivõistlustel 11 sangpommisportlast (1 juunior, 6 täiskasvanut ja 4 veterani) ning medaleid ja häid kohti läks ka teistesse maakondadesse. Tartumaa veteran Endel Taro, kes on ka Eveli Pahurini treener, tuli näiteks 45-49-aastaste meeste hulgas Euroopa meistriks. Üldse võistles EMil 200 sangpommisportlast 17 riigist. Õigupoolest pidid need võistlused toimuma Kiievis, ent juba mitu kuud tagasi võeti poliitilisest olukorrast lähtudes vastu otsus kutsuda Euroopa sangpommisportlased hoopis Puškinisse.

“Eelkõige ukrainlased ise olid seda meelt, et nad ei suuda tagada võistluse normaalset toimumist,” ütles Eesti Sangpommispordi Liidu Palamuse vallas elav president Ülo Kuusk.

Tal endal seekord EMil kaasa võistelda ei õnnestunud, sest ta oli enne Venemaale sõitmist kätt vigastanud. Küll aga tegi ta kõigil kolmel võistluspäeval usinasti kohtunikutööd. Juunis saavad  Maardus tema eestvedamisel teoks sangpommi Euroopa meistrivõistlused kuni 16- ja kuni 18-aastastele noortele ja veteranide Euroopa meistrivõistlused sangpommi üksikaladel.

“Täname neid, kes toetasid meie sõitu Euroopa meistrivõistlustele. Eriti täname ettevõtja Ain Põldurit,” ütles Ülo Kuusk.

Möödunud nädalavahetusel oli ka tema juba võistlusvormis: ta osales ainsa eestlasena Riia lähedal Pinkis peetaval traditsioonilisel võistlusel ühe käe rebimises. Tema tulemus – 333 tõstekorda – andis talle tema vanuse- ja kaalukategoorias esikoha ning oli absoluutarvestuses võistluste teine tulemus.