Mayeri keemiatehas käivitab Tabiveres tootmise aasta lõpuks

Firma juhatuse liige Peeter Laurson ütles aasta tagasi, et muu hulgas on neil plaanis tootmispinda ligi kolm korda laiendada, tootmismahtu suurendada ja tööliste olmetingimusi oluliselt parandada.

Veel nentis Laurson, et Tabiverre kolides võiksid firma 50 töötajast vähemalt pooled tema nägemuse järgi olla kohalikud.

Konkursi tootmishoonete ehitamiseks Tabiverre võitis OÜ Äksi Puhkemaja. Firma juhatuse liikme Kalev Raudsepa sõnul alustati 2003. aasta novembris ka töödega.

Tootmistsehhid valmis

Tootmishoonete ehitus käib ja ehitajaid on objektil kümmekond. Ehitamine on Kalev Raudsepa sõnul laabunud üldiselt rahuldavalt, kuid kevadel ja suvel tekkis olukordi, kus ehitusmeestel tööd polnud. Küsimusele, miks seisakud tekkisid, ei pidanud Raudsepp end pädevaks vastama.

AS Mayer Industries juhatuse liige Peeter Laurson tõdes, et firma ümberkolimine Tabiverre ei kulgenud tõepoolest nii kiiresti ja ladusalt, nagu esialgu plaanis oli. Probleeme on tema sõnul olnud projekteerimisega. Et tegemist on keemiatehasega, tuleb projektide osas mõnikord üht-teist töö käigus täiendada ja täpsustada. See ongi tema sõnul ehitamises seisakuid põhjustanud.

?Praeguseks on tootmistsehhid üldehituslikus mõttes valmis. Alustame elektri sissetoomist ja ventilatsiooni ehitamist. Vee- ja kanalisatsioonitrass on samuti valmis. Gaasitrassi ehitusega oli probleeme, sest see pidi paratamatult läbima ka eraisikute maavaldusi ja mõne maaomanikuga ei sujunud läbirääkimised just väga ladusalt. Praeguseks on trass valmis ja novembriks peaks tootmishoonetes soe sees olema,? oli Laurson optimistlik.

Kui kõik tõepoolest hästi läheb, võib tema sõnul veel enne jõule Tabiveres osaliselt tootmisega alustada.

Ka OÜ Äksi Puhkemaja juhatuse liige Kalev Raudsepp oli seda meelt, et kui sügisel kõik tõrgeteta laabub, võib tootmine aasta lõpupoole juba alata. ?Tsehhid on katuse all, administratiivhoone siseviimistlus küll mitte, aga tootmistegevust ei tohiks see takistada,? ütles Raudsepp.

Osa töötajaid on loobunud

Möödunud sügisel, kui jutud Mayeri Tabiverre kolimisest konkreetsemaks muutusid, hakkasid ka kohalikud tööotsijad asja vastu huvi tundma.

Üsna paljud läksid Tartusse samasse ettevõttesse tööle lootuses, et saavad peagi sama tööd Tabiveres teha. Et aga ülekolimine viibis, tüdinesid mitmed linna vahet sõitmisest.

Peeter Laurson märkis, et mõned inimesed on tõesti loobunud, kuid kümmekond Tabivere inimest käivad siiamaani Tartus tööl ja nendega ollakse firmas rahul.

Aasta tagasi ilmunud artiklis oli juttu ka sellest, et Mayer kavatseb edaspidi oma tegevust laiendada ja hakata Tabiveres ka tehase tooraineks ravimtaimi kasvatama. Peeter Laursoni sõnul ei ole sedagi mõtet maha maetud, kuid taimekasvatus võib kõne alla tulla siiski kaugemas tulevikus.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus