Matkahuvilisi oodatakse Tammeluha matkarajale

Talv seostub enamiku liikumisest lugupidavate inimeste jaoks enamasti suusatamise ja uisutamisega. Kuid talv on tore aeg ka matkamiseks.


Eeloleval laupäeval, 16. veebruaril toimub Voore aktiviseerimiskeskuse ja Kasepää rahvamaja töötajate eestvedamisel matk Tammeluha matkarajal.

Matka ühe korraldaja, Voore aktiviseerimiskeskuse noorte- ja kultuurijuhi Janika Altmäe sõnul soovivad nad ka talvisel perioodil pakkuda inimestele võimalust liikumiseks ja looduse keskel viibimiseks.

Talv pakub matkamiseks teistsugust võimalust lund ja külmakraade. Ehkki eelseisvaks nädalavahetuseks ennustavad sünoptikud hoopis plusskraade.

„Talvel on matka marsruudi paika panemine keerulisem, sest kõik paigad ei ole ligi pääsetavad,” märkis Altmäe.

Laupäevane teekond viib matkajad mööda laudteed Kaiu järves asuvale saarekesele ning tuldud teed tagasi.

Seejärel tehakse RMK lõkkeplatsil üles lõke ning küpsetatakse matkajate kaasa võetud head-paremat. Samal ajal räägib matkajuht Vahur Sepp osalejatele sellest, mis toimub talvises looduses.

Voore aktiviseerimiskeskuse kultuurijuhi sõnul on Vahur Sepp teada-tuntud loodusemees, keda inimesed austavad ja kelle jutustusi loodusest huviga kuulavad. Kolmapäeva pealelõunaks oli Voorel endast teada andnud viis huvilist.

Matkajad sõidavad sihtpunkti bussiga, mis väljub Kasepäält ja peatub Voorel. Bussile mahub kakskümmend inimest ja selline seltskond on Vahur Sepale sobilik, sest suurema arvu matkajate puhul ei jõuaks tema jutustus kõigi inimesteni.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus