Mati Jostovi mälestus on jäädvustatud temanimelise doktoriõppe stipendiumiga

Eesti Põlevkivi endise juhi Mati Jostovi (1958-2006) mälestuseks on moodustatud fond, millest makstakse 50 000 krooni suurust stipendiumi Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonna doktorantidele.

Mati Jostovi nimelise doktoriõppe stipendiumifondi nõukogu koosolek peeti Ida-Virumaal Iisaku vallas Vaikla puhkebaasis. Mõttevahetust juhtis Riigikogu liige Lembit Kaljuvee, kes jätkas Jostovi tööd Eesti Põlevkivi juhina ja oli üks stipendiumi loomise algatajatest.

“Selline mõte tekkis juba esimestel päevadel pärast tema traagilist hukkumist. Otsustasime asutada fondi, millest makstakse stipendiumi Tallinna Tehnikaülikooli  energeetikateaduskonna doktorantidele. Arvestasime, et ta oli väga õppimishimuline mees, samuti Tallinna Tehnikaülikooli doktorant.”

Kaljuvee märkis, et praeguseks on Mati Jostovi nimelist stipendiumi makstud kahele TTÜ energeetikateaduskonna doktorandile. “Stipendiumi suuruseks on 50 000 krooni ja kokku on stipendiumifondi praeguseks kogunenud üle 2 miljoni krooni,” ütles ta. Otsuse, kellele doktorantidest  stipendiumi maksta, teeb tema sõnul  TTÜ Arengufondi nõukogu.

Eesti Põlevkivi juhtis Mati Jostov alates 1999. aastast kuni traagilise autoõnnetuseni 2006. aastal. 2003 valiti Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Jostov Riigikokku, kuid ta otsustas jätkata Eesti Põlevkivi juhina ja loobus parlamenditööst.

 “Aktsiaseltsis Eesti Põlevkivi algas tema ametiajal tõusuperiood. Tootmine muutus efektiivsemaks, põlevkivi hinda ei tõstetud, kord see koguni langes,” ütles kütusefirma Jetoil juhataja Lembit Eespäev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus