Martin Tohti idee innovaatilisest massaažilauast võitis IdeaMarketil esikoha

 

Septembri lõpus korraldasid Tallinna Ettevõtlusinkubaator ja loomemajanduse infokeskus Loov Eesti ingliskeelse tootearenduse nädalalõpu, mis kandis nime IdeaMarket + TeamLabi. Ettevõtmisel sündis mentorite abiga viis uut äriideed.

Rahvusvahelise mõõtmega ettevõtmisele kogunes ambitsioonikate ja innovaatiliste ideedega inimesi kogu Euroopast. Ajujaht ja Tallinna Ettevõtlusinkubaator tunnistasid võitjaks Jõgeva füsioterapeudi Martin Tohti juhitava 3 D Treatment System hea meeskonna töö ja innovaatilise lähenemise, mille tulemusena pakuti välja idee kolmedimensiooniliselt liikuvast massaažilaua peatoest.

Auhinnaks oli võimalus osaleda LoomeBosoni tugiprogrammis Tallinna Loomeinkubaatoris ning pääs Eesti prestiižikamale ettevõtluskonkursile Ajujaht neljakümne parima võistleja sekka.

 

Peavalud pärast massaaži

Füsioterapeut Martin Toht märkis, et idee uut tüüpi massaažilauast sai alguse tähelepanekust, kus paljud alaseljavaludega massaažis käinud inimesed kaebasid pärast protseduuri pingetunnet õlavöötmes ja peavalu.

“Tuldi ravima selga, kuid saadi hoopis peavalu! Mõtlesin selle põhjustele ja leidsin vastuse. Nimelt on kõikidel massaažilaudadel peaosa jäigalt fikseeritud ja ei lase inimese peal massaaži ajal vabalt liikuda. Kui kliendi pea on massaažilaua peatoes olevasse süvendisse fikseeritud, siis koguneb massaaži ajal kogu pinge kaela.

Lahenduseks otsustasin disainida kolmes dimensioonis (3D) liikuva massaažilaua peatoe, mis liigub üles-alla, paremale-vasakule ning pikisuunas.

Edaspidi on kavas disainida liikuvaks ka massaažilaua jalgade osa. Idee on muuta massaažilaual läbi viidava ravi kontseptsooni terves maailmas, mis tähendab, et staatilisest teraapiast saab dünaamiline. Meie keha on loodud liikuma, mitte aga passiivselt lamama,” rääkis Toht.

 

Nagu kergel merelainel

“Kui massaažilaua erinevad osad – algul peatugi, hiljem ka jalgade osa — teraapia ajal liiguvad, siis ei teki selle protseduuri ajal kehasse pingeid, vaid need hajuvad koos laua liikumisega. Sellisel laual toimub massaaži ajal mõnus kerge venitus, mis muudab keha pingevabaks. Laual olles tunned end kui kergel merelainel, sest liikumine lõdvestab tervet keha. Laualt tõustes oled täiesti pingevaba. 3D liikumine on inimese organismile omane liikumine,” kirjeldas füsioterapeut.

Ta loetles ka kolmedimensiooniliselt liikuva massaažilaua kolm põhilist eelist. “Esiteks ohutus – vähem riske massaaži tegemisel kodus või algaja terapeudi puhul. Teiseks nauditavus – teraapia ajal toimub kaela väga kerge venitus, mis muudab õlavöötme, kaela ja pea pingevabaks. Ning kolmandaks efektiivsus – ei teki pea- ja kaelavalusid ning väheneb vajalike teraapiakordade arv. Nii on võimalik kiiremini terveks saada ja ravi tulemus on parem. Kui töötajad vähem haiguslehel viibivad, on sellest kasu ka tööandjail,” tõdes ta.

 

Uut lauda aitab välja töötada meeskond

Innovaatilise massaažilaua idee tekkis Martin Tohtil 2012. aasta kevadel. “Tegin paberil visandi valmis. Rääkisin oma ideest ühele massaažilaudade tootjale, kes oli koostööst väga huvitatud, kuid mitmetel põhjustel jäi asi tema poolt soiku. Idee põles mul peas edasi, uskusin selle suurde potentsiaali ning otsustasin 2013. aasta alguses, et lähen oma ideega Eesti suurimale ettevõtluskonkursile – Ajujahi saatesse. Sel sügisel kutsusin oma meeskonda ühe kogenud füsioterapeudi. IdeaMarketi võistluselt lisandusid veel tootedisainer ning insener, kes on omalt poolt nõu andnud,” rääkis Martin Toht.

 

Masseerimisvõimalused töökohalgi

Martin Tohti sõnul kavatsetakse 3D massaažilaua prototüüp valmis saada 2014. aasta kevadel ja pool aastat kulub selle testimisele ja täiustamisele.

“Uute laudade tootmine võib alata tuleva aasta lõpus. Tahame disainida laua selliseks, et isegi viieminutilise lihtsa teraapiaga tekiks patsiendil hea ja vabastav tunne. Sel laual on võimalik lihtsamat teraapiat teha ka ilma erikoolituseta. Kui selline laud on töökohal, saavad töötajad teha üksteisele lühiteraapiaseansi, mis parandab oluliselt õlavöötme ja pea piirkonna verevarustust ja nii paraneb ka töö kvaliteet,” kinnitas füsioterapeut.

Martin Toht töötab Jõgeva haiglas ja praktiseerib oma erialal ka ettevõtjana.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus