Marten Liiv võitis Tallinna rulluisumaratoni

Pühapäeval toimunud Tallinna rulluisumaratonil saavutas esikoha adaverelane Marten Liiv, kes edestas 42 km pikkuse distantsi finišis meeskonnakaaslast Kert Keskpaika 1,7 sekundiga. Kokkuvõttes võitis seitsmest etapist koosnenud EMT Rullituuri neljal etapil parim olnud Keskpaik, kolm etapivõitu saanud Liiv oli teine.

Albe Team/Bont rulluisutiimi mehed võtsid Tallinnas nelikvõidu: Liivile ja Keskpaigale järgnesid adaverelased Mart Markus ja Aleks Luik. Viies oli venelane Maksim Visotsky ning kuues Kaspar Kaljuvee. Naistest oli parim lätlanna Laima Kaufina, kes edestas vaid seitsme sajandikuga venelanna Jevgenija Radionikut ning 0,29 sekundiga Enel Kõrvat. Kokku sai kolmekilomeetrisel ringil sõidetud pikal distantsil aja kirja 108 meest ja 26 naist.

Rullituuri kokkuvõttes edestas 6001 punkti kogunud Kert Keskpaik mullust võitjat Marten Liivi 31 punktiga. Kolmanda koha sai Kaspar Kaljuvee (5817), järgnesid Maksim Visotsky (5813), Mart Markus (5801), Aleks Luik (5793) jt. Naistest mahtusid esikolmikusse Jevgenija Radionik, Enel Kõrva ja Diana Kaareste. Adavere uisutajatest sai Sandra Alusalu kokkuvõttes 17., Marleen Sarap 27., Mariin Sarap 29. ning vaid ühel etapil osalenud Saskia Alusalu 31. koha.

Poolmaratonis võitis Tallinnas esikoha lätlane Krisjanis Ceplis, adaverelane Kermo Voitka oli neljas. Tuuli Vaher sai parima naisvõistlejana üldkokkuvõttes kaheksanda koha. Tuuri kokkuvõttes võitis 15-aastane Kermo Voitka vaid ühepunktilise edumaaga lätlase Aris Andersonsi ees esikoha. Samuti 15-aastane Tuuli Vaher oli neljas, kuid sai kindla esikoha N19 vanuseklassis.