Marten Liiv kirjutas medaliga ajalugu

Adavere kiiruisutaja Marten Liiv tegi möödunud nädalavahetusel ajalugu. Nii Eesti kui Jõgevamaa mõistes. Pärast olümpiavõitja Ants Antsoni mehetegusid pole Eestisse kiiruisutamise tiitlivõistlustelt medalit toodud. Antsoni EM-võistluste kullast möödub juba 59 aastat ja nüüd see ootus katkes. Liiv võitis Norras Hamari olümpiahallis toimunud kontinendi meistrivõistlustelt sprindi mitmevõistluses pronksmedali.
Jõgevamaa seisukohalt on sel medalile eriline läige: mitte kunagi varem pole meie maakonna sportlane jõudnud olümpiaalal täiskasvanute tiitlivõistlustel medalivõiduni. Nüüd sai sellega hakkama maailma tipptegijate hulka kuuluv kiiruisutaja.
Marten Liiv näitas juba eelmisel aastal, et ta ei ole mitte ainult mees maailma paremikust, vaid ta on tõusnud päris selle püramiidi teravamasse otsa. EM-võistlustel oli tugevaid medalipretendente 8–10. Liiv näitas kahepäevasel võistlusel nii tugevat närvi kui stabiilset vormi, olles esikolmikus kõigil neljal distantsil. Sportlase uus siht on märtsikuu algul toimuvad MM-võistlused.
Liivi saavutuse puhul teeb eriti head meelt, et medalivõitu tunnistas oma silmadega kohapeal ka tema esimene treener ja uisurajale suunaja Väino Treiman. Pea kolmkümmend aastat tagasi Adavere kooli staadionil uisujääd valama hakates uskus ilmselt ainult Treiman ise, et see võib olla suure asja algus. Seda ajal, kui kiiruisutamine oli Eestis ammu maha kantud ja unustatud spordiala, millega ei olnud põhjust tegeleda.
Ometi jõuti nüüd tõestamiseni, milleni võib suure unistuse ja tahtmisega jõuda.

blog comments powered by Disqus