Marten Liiv Adaveres rekordihoos

Nädalavahetusel Adaveres peetud Eesti meistrivõistlustel kiiruisutamises näitas taas head vormi Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv, kes võitis kõigil kavas olnud distantsidel esikoha uue rajarekordiga.

500 meetri mõlemas sõidus oli Marten Liiv lähedal 40 sekundi piiri alistamisele. Esimeses sõidus lõpetas ta ajaga 40,47 ning parandas oma mullust tippmarki 22 sajandikuga, teises sõidus näitasid ajamõõtjad lõpuajaks aga koguni 40,12 sekundit. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid Liivile (80,59) Aleks Luik (83,13) ja Kaspar Kaljuvee (83,15).

3000 meetris ületas Marten Liiv Aleks Luige mulluse tippmargi 4,79 sekundiga, uus rajarekord on 4.27,26. Väga hea sõidu tegi ka pealinlane Kaspar Kaljuvee, kes lõpetas järgmises paaris ajaga 4.28,20. Kolmas oli 4.34,45ga Aleks Luik.

Poole lühemal võistlusmaal võttis Marten Liiv sihikule nädal varem Kuldse 1500 võistlustel püstitatud rajarekordi 2.06,53. Paranenud rajaolud tõid sellelgi distantsil rohkem kui kolmesekundilise paranduse. Ajaga 2.03,05 lõpetanud Liivile järgnesid Kaljuvee (2.08,16) ja Luik (2.10,32).

Võistlused lõpetanud 5000 meetris ootas aga alistamist Mart Markuse poolt 2010. aastal sõidetud aeg 7.59,91. Kolme aasta eest sellest ajast vaid üheksa sajandiku kaugusele jäänud Liiv seekord midagi juhuse hooleks ei jätnud ning lõpetas ajaga 7.39,89. Järgnesid taas Kaljuvee (7.51,18) ja Luik (8.09,31).

Väikeses mitmevõistluses kogus Marten Liiv 172,02 punkti. 176,33 punktiga võitis hõbemedali Kaspar Kaljuvee, pronksi pälvis 179,73 punktiga Kaspar Kaljuvee. Kokku sai mitmevõistluses tulemuse kirja kaheksa uisutajat.

Naistest võitis mitmevõistluses 196,69 punktiga esikoha tallinlanna Kristiine Kalev, kellele järgnesid Sandra Alusalu ja Hanna Valge. Avapäeval 500 meetri distantsil 44,76ga uue rajarekordi (eelmine tippmark kuulus 46,50ga 2012. aastast Saskia Alusalule) püstitanud Mariin Sarap pidi haigestumise tõttu teisest võistluspäevast loobuma.

Juunioridest tulid mitmevõistluses Eesti meistriks Joonas Valge ja Elizabeth Jõgi, noortest Saveli Bogretšov ja Kerli Prohorenko.