Mart Meeru tuli Eesti, Läti ja Balti meistriks

Kuus aastat jetispordiga tõsiselt tegelnud Mart Meeru saavutas Läti ja Balti meistritiitli ka mullu, kuid Eesti meistrivõistlustel ei olnud tal õnnestunud senini esikohta saavutada. Mullu pidi ta runabout-klassis palju aastaid domineerinud Margus Kesküla järel leppima teise kohaga, kuid tänavu kogus Meeru meistrivõistluste sarja etappidel kuus esikohta ning püsis kõigis kaheteistkümnes sõidus kindlalt esikolmikus.

“Sain juba hooaja alguses hea hoo sisse ning võitsin kaks esimest võistlust Kundas ja Pärnus. Sel aastal pidas tehnika laitmatult vastu ja edukalt läksid võistlusstardid ka Pirital ja Valklas. Iga aastaga tuleb kogemusi juurde ning tänavu läksid suuremad kukkumised ja õnnetused minust mööda. Olin ka ise päris heas sportlikus vormis ? eks seegi oli edu võti. Oligi juba aeg tulla ka Eesti meistriks, olen üritanud saavutada seda tiitlit juba kuus aastat,” jäi Meeru oma selle suve võidusõitudega rahule.

Läti lahtistel meistrivõistlustel peeti tänavu erinevates kohtades koguni seitse etappi. Meeru lõpetas sealgi kõik stardid edukalt ja nii saigi temast Läti meister. Eestis ja Lätis peetud võistluste tulemuste kokkuvõttes kindlustas Mart Meeru endale meistritiitli ka Baltikumi arvestuses. Nüüd, kui igatsetud meistritiitlid runabout-võistlusklassis käes, on Meeru kindel, et vahetab masinat ja järgmisel hooajal sõidab juba ski-klassis. Kahe võistlusklassi erinevus on selles, et runabout-jetidel istutakse sadulas, ski-jetidel sõidetakse aga püstisasendis.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus