Märt Kraft pani enda järel ukse kinni

Esmaspäeva õhtul tõmbas Märt Kraft viimast korda Mustvee vallavanemana oma kabineti ukse enda taga kinni. Möödunud aasta märtsis vallavanemaks valitud Kraft asub juba tulevast esmaspäevast tööle Eesti Patendiametisse.


Sportlaste keeles alustades: milline tunne on?
Eks nagu sellistel puhkudel ikka, kahetine. Ühest küljest on muidugi kahju Mustveest lahkuda, kuid teisest küljest ootab ees uus väljakutse.
Millise pilguga Mustvee ajale tagasi vaatad?
Kindlasti oli see kihvt ja huvitav aeg. Mul pole varem sellist töökogemust olnud ja seepärast ma seda aega kindlasti ei kahetse. See oli minu jaoks teistsugune aeg.
Mis olid suuremad asjad, mida sa vallavanemana teha tahtsid ja ära tegid?
Selle lühikese ajaga jätkasin projekte, millega minu eelkäijad olid alustanud. Paisu tagant pääses lahti kergliiklustee rajamine.
Eks unistuseks jäi spaa Mustveesse toomine. Loodan südamest, et järgmised vallajuhid loovad kõik eeldused selleks, et spaa rajamisest huvitatud ettevõtjad siia jõuaksid, samas ei ole see kindlasti lühikese ajaga teostatav ettevõtmine. Arvan, et selleks pole vaja isegi erilisi tingimusi luua, vaid näidata ja reklaamida, et Mustvees on spaa rajamine oodatud ja võimalik. Piirkonnale oleks see suur võit juba seepärast, et tuleksid töökohad.
Kas Mustvees püsiv ebaselgus koalitsiooni ja opositsiooni vahel mõjutas sinu lahkumist?
Seda küll ja nii märkisin ka oma lahkumispöördumises. Kindlasti ei aita vallavanema tööle kaasa, kui puudub selgus koalitsiooni ja opositsiooni piirides. Mustvee vajab poliitilist koalitsiooni, mis toimiks ja millega suudetakse valimistele vastu minna.
Kas see on reaalne?
Loodan, et see võiks nii juhtuda. Kas juhtub, ei tea. Kuid praeguses olukorras, kus puuduvad vallavanem, volikogu esimees, koalitsioon ja eelarvekomisjoni esimees, on see ehk võimalik.
Kui raske on olla Mustvees vallavanem?
Eks ole olnud kergemaid ja raskemaid aegu. Ülemäära raske see küll pole, kuid kerge ka kindlasti mitte.
Mustvee on ju atraktiivne paik?
Absoluutselt. Mustvee ja Peipsi on väga paljude inimeste jaoks avastamata. Kes kord on siia sattunud, see tuleb tagasi, juba koos perega. Aga millegipärast tahetakse sõita välismaale või Saaremaale. Sellepärast olekski spaa siin väga vajalik.
Milline on viimane mõte vallavanema kabinetist lahkudes?
Ma ei kahetse Mustvees oldud aega.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus