Marko Saksingul täitus 500 resultatiivsuspunkti

Spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskonna ründemängija Marko Saksing jõudis esimesena Eesti saalihokimängijatest  viiesajanda resultatiivsuspunktini, ta on  Eesti meistriliigas löönud 260 väravat ning andnud 242 söötu.

Saalihokis maagiliseks piiriks peetava viiesajanda resultatiivsuspunktini jõudis Marko Saksing Eesti meistrivõistluste  kohtumisel võistkonnaga Viimsi Kepp. Tähele võiduga 16:3 lõppenud mängus lõi ta kolm väravat ja andis viis söötu ning tunnistati mängu parimaks.

Selles mängus silmapaistva tulemuse kättesaamist peab Marko Saksing juhuslikuks. “Ründajana on mu esmaseks kohustuseks “väravate tegemine“. Samas ei saa valida, et ühes mängus löön väravaid rohkem ja teises vähem. Mäng Viimsi meeskonnaga oli aga ära jäänud ning ainus võimalus see teoks teha oli võistluste kalenderplaanis 24. veebruar. Et viiesajanda resultatiivsuspunkti tulek langes Eesti Vabariigi aastapäevale, tekitas see fakt nii pealtvaatajate hulgas kui ka võistkonnakaaslastes iseäranis tugevaid positiivseid emotsioone.  Endalgi oli südames soe tunne, sest sain saalihokisõpradele iseseisvuspäeval kingituse teha,” tunnistas Saksing.

Küsimusele, mitmenda resultatiivsuspunktini meistriliigas plaanis jõuda on, vastas 1973. aastal sündinud Marko Saksing, et täpselt ei oska ta öelda. “Mängida kavatsen niikaua, kui sportlikku rahuldust saan, ja seni, kuni tervis lubab,” kinnitas ta.

Hea värav võib tema hinnangul olla nii võiduvärav, ilusa kombinatsiooni järel löödud värav kui ka väga kaugelt visatud värav. “See on suuresti ka maitseasi,” nentis sportlane.  “Oskuslikuks väravate löömiseks ja söötude andmiseks üritan ikka head nõu anda nii võistkonnakaaslastele esindusmeeskonnas kui ka poistele SK Tähe nooremates koosseisudes,” ütles mängiv treener.

“Viiesajas resultatiivsuspunkt on kindlasti tugevate pingutuste vili, mis nõuab sportlaselt tugevat tööd  ning mille eelduseks on ka hästi kokku mängiv meeskond,” märkis põline hokitreener Uno Veski.

“Arvestades saalihokit kui küllalt uut spordiala nii Jõgevamaal kui Eestis tervikuna, on selles rohkesti  resultatiivsuspunkte kogunud sportlasi üsna vähe. Marko väga hea saavutus ergutab aga loodetavasti teisigi mängijaid,” lausus Jõgeva Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste, kes on kuulunud ka Tähe esindusmeeskonda.

Marko Saksingust resultatiivsuselt järgmine on Tähe esindusmeeskonnas Margus Guss, kellel on kogutud 205 punkti.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus