Marko Saksing riputab täna ketsid varna

 

Jõgeva SK Tähe saalihokiklubi kauaaegne mängija Marko Saksing lõpetab täna “Jõgeva Karika” turniiril oma enam kui kakskümmend aastat kestnud sportlasekarjääri. Kell 18.30 algav kohtumine SK EMÜ vastu jääb tal Tähe klubisärgis viimaseks.

Täna algav saalihokiturniir “Jõgeva Karikas 2013” jääb Jõgeva Tähe meeskonna ühele juhtfiguurile Marko Saksingule tema sportlaseteel viimaseks. Saksing pole küll viimastel hooaegadel aktiivselt mängudes kaasa löönudki, kuid seni polnud ta ametlikult karjääri lõpetanud. Septembri esimesel nädalal oma 40. sünnipäeva tähistanud Saksing arvas, et nüüd on tõesti kõik ning esindusmeeskonnas ta enam mängijana kaasa ei tee.

 

Maagilised viissada resultatiivsuspunkti

Oma sportlaseteele võib Saksing uhkusega tagasi vaadata. Ta on saavutanud koduklubiga kümme Eesti meistritiitlit ning võitnud karikavõistlused üheteistkümnel korral. Läti liigas Rubene klubi ridades on ta saavutatud kolmanda koha. Kahel korral on valitud ta Eesti parimaks saalihokimängijaks. Saksing on ületanud Eesti meistriliigas ka maagilise viiesaja resultatiivsuspunkti piiri.

Ta peab kümmet kodust meistritiitlit, kolmandat Läti liiga kohta ja ka viitsadat resultatiivsuspunkti väga tähelepanuväärseteks ning olulisteks sündmusteks oma karjääri jooksul. Nii suurt resultatiivsuspunktide summat  annab järgmistel saalihokimängijatel ületada.

“Eks millalgi ikka selline mees tuleb, kes sellega hakkama saab,” tõdes sportlane. Jõgeva klubist on resultatiivsuspunktide arvestuses järgmine mees Pavel Semjonov, kel on kogutud 264 punkti ehk poole vähem kui Saksingul, kellel neid kirjas täpselt 520.

 

Enim tunneb puudust Läti liigas mängimisest

Saalihokimängija karjääri jooksul on Saksingul olnud ka raskeid perioode.

 “2002. aastal vigastasin kannakõõluseid ja 2003. aastal tehti jalale operatsioon, mis läks ka veidi viltu ja olin neli kuud kipsis. Siis oleks võinud saalihokiga tegelemine minu jaoks lõppeda,” meenutas ta. Siiski kulges paranemine plaanipäraselt ning juba järgmisel Eesti meistriliiga hooajal oli ta pealegi finaalturniiri resultatiivseim mängija.

Kriipima jääb talle enim Läti liigas mängimisest loobumine. “Kõrgel tasemel konkurentsis püsimiseks ei saa ainult Eesti meistriliigas mängida. Läti liigas jätkamine oleks klubi taset kindlasti kõrgemal hoidnud,” nentis mees.

Läti liigas mängimisest tuli SK Tähe esindusmeeskonnal loobuda raha puudumise tõttu. Ka mängijaid oli raske kokku saada, sest kehv majanduslik seis sundis paljud välismaale tööd otsima minema ning regulaarsetest ühistest treeningutest ei tulnud enam midagi välja.

Edaspidi jätkab Marko Saksing Jõgeva saalihokiklubis treenerina. Tähe saalihokiklubil on üheksa koosseisu, kellest suuremjagu on kõik Marko Saksingu juhendada. “Suur abi on Raulist (esindusmeeskonna kapten Raul Kivi – E.A.), sest üheksat võistkonda ainult üksi treenida on väga keeruline,” lisas Saksing.

 

Marko Saksingu saavutused saalihokis

Eesti meistriliigas mängis aastatel 1994-2013

Kümnekordne Eesti meister

Üheteistkümnekordne Eesti karikavõitja

Eesti meistrivõistluste finaalturniiri resultatiivseim 1998. ja 2005. aastal

Eesti meistrivõistluste põhiturniiri resultatiivseim mängija 2003. aastal

Eesti parim saalihokimängija 2003. ja 2006. aastal.

Kogus Eesti meistriliigas 520 punkti.

Eesti koondises mängis aastatel 1995-2010

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus