Marimarta sai partneriaadilt kasuliku kontakti

22. aprillil peeti Lätis Smiltenes seitsmes piirialade ettevõtjate partneriaad, kus osales 37 firmat: Eestist kuus, Lätist kümme, Pihkva oblastist 13, Valgevene Dokšitsõ rajoonist kaheksa.

Jõgevamaalt osalesid Marimarta ja Same. Marimarta reklaami ning ostu-müügi juhataja Janika Lindsalu kinnitusel said nad kasuliku kontakti ning töötavad sellega edasi.

Janika Lindsalu sõnul on tegemist Pihkva oblastis lilli kasvatava firmaga, kes on huvitatud oma toodete müümisest Eestisse ning siit maasikataimede ostmisest. Lähema poole aasta jooksul kaup kindlasti liikuma ei hakka, sest kõigepealt tuleb selgeks teha reeglid.

Korraldajate hinnangul läks ettevõtmine korda, õhkkond oli sümpaatne ja tagasiside selline, et ka kontakte sõlmiti.

Nagu alati, toimus partneriaadi ajal korraldajate ümarlaud, kus otsustati, et edaspidi peab firma, kes soovib osaleda, valima vähemalt kaks partnerit. Probleemiks on  nimelt asjaolu, et firmad loobuvad viimasel hetkel. Korraldajatele on see väga raske, sest lööb segamini graafikud. Selge, et aktsepteeritakse ka erandeid, kui partnerite valimine pole võimalik.

Alustada tuleb varem, sest Vene ja Valgevene osalejatele viisa taotlemine võtab aega. Sellest tulenevalt läheb osalejate nimekiri n-ö esimesele ringile 5. augustil ning teine nimekiri koos kontaktisoovidega 21. augustil. 7. septembril pannakse  nimekiri lukku, sest see on viimane aeg viisataotluste esitamiseks.

Smiltene ürituse korraldajad saatsid varem välja selle regiooni ettevõtluse iseloomustuse. See oli Venemaa ja Valgevene jaoks esimene lähtealus, mille põhjal firmasid otsida. Sooviti, et nii oleks ka Viljandi puhul. Partneriaadi töökeel on vene keel.

Järgmine, kaheksas partneriaad toimub 2. oktoobril Viljandis Euroregiooni päeva raames. Päeva jooksul on tegevad kolme riigi huvirühmad: omavalitsused, kultuuriorganisaatorid, noored. Peetakse käsitöölaata ja toimub kontsert.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus