Margus Kask õnnistati Elva baptistikoguduse pastoriks

Puurmani mõisakooli direktor ja Jõgeva vallavolikokku kuuluv Margus Kask ütles, et baptistikoguduse liidus on tavaks, et kogudus esitab kutse isikule, keda soovitakse pastorina näha.


„Antud juhul algas see teema tänaseks juba kaheksa kuud tagasi, kui koguduse esindus n-ö pinda sondeeris. Ühel hetkel tegi koguduse juhatus mulle ettepaneku asuda sinna pastoriks. Pärast arutelusid ja läbirääkimisi otsustasin anda jaatava vastuse. Seejärel toimus ametlik valimine koguduse üldkoosolekul ja nii see läks. Kogu see protsess ongi tavaliselt üsna aeganõudev ja kiirustamiseta, nii et kaheksa kuud pole eriliselt pikk aeg sellistel puhkudel,“ märkis Margus Kask.
„Elva baptistikoguduses on liikmeid peaaegu 100. Sel suvel tähistati 90 aasta möödumist asutamisest,“ lisas Kask, öeldes, et sidemed Elvaga on tal muusika kaudu. „Kogudust tundsin juba aastaid ning ka hõimlus tuleb mängu. Elva kogukonnaelus on plaanis osaleda koguduse töö kaudu. Elval on juba nõukaajast selline kuurortlinna renomee. Ta ei kuulu küll n-ö Tallinna ümbruse kuldsesse ringi, kuid siiski on Elva üks jõukamaid omavalitsusi. Eks see peegeldub ka linnapildis,“ rääkis Kask.
Rääkides plaanides Jõgevamaaga seotud ametites, ütles Margus Kask: „Jõgeva kogudusele valisime uue ja noorema vaimuliku septembri lõpus – Viljar Roosimaa. Jõgeva kammerkoori juhib edasi Merike Katt. Puurmani mõisakoolis leiab ka millalgi muudatus aset, see on kooli pidaja otsustada. Kodu on mul Jõgeval ning seetõttu osalen Jõgeva vallavolikogu töös.“
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus