Margo Pajo alustas oma MM-karjääri 21. kohaga

Möödunud reedel ja laupäeval Horvaatias Biograd na Morus peetud künni maailmameistrivõistlustel sai tavaadraga kündjate klassis Eestit esindanud noor tormalane Margo Pajo 28 võistleja hulgas 21. koha. 

Tulemusega ei jäänud päriselt rahule ei Margo ise ega tema treenerist isa Mait Pajo. Ent kujunenud situatsioonis oli tegelikult hea juba seegi, et Margo üldse kaasa võistelda sai. Nagu Vooremaa eelmisest numbrist juba lugeda sai, ütles tema võistlustraktoril üles tõstesüsteem ning läbi ja lõhki tuttava masina asemele tuli kohapealt uus ja tundmatu rentida.

“Paljud tuntud põllutehnikafirmad olid oma masinad künnivõistluste toimumispaika näitusele toonud. Sealt valisimegi ühe Massey Fergusoni traktori välja ja küsisime, kas saame selle võistluste ajaks rendile võtta. Õnneks see meile ka lubati,” ütles Mait Pajo.

Tõsi, kodunt kaasa võetud adra ja kohapealt renditud traktori omavahel kokkusobitamine raiskas veel hulga väärtuslikku aega, nii et Margol tuli põllule minna ka viimasel proovikünnipäeval, st neljapäeval, kui pärast ligemale kolm kuud kestnud põuda korralik paduvihm vallandus ja pealmise mullakihi täielikuks pudruks muutis.

“Osa mehi ei läinud sel päeval enam üldse välja,” ütles Mait Pajo. “Ka samal õhtul aset leidnud MMi avatseremoonia kujunes lausvihma tõttu üsna omapäraseks. Olime koos kusagil telgis ja kuulasime kõlaritest tähtsate “lipsuga meeste” kõnesid: nemad ise asusid kusagil mujal. Lipugi tõmbasid riikide esindajad vardasse just siis, kui keegi parasjagu välja minna söandas. Tavaliselt heisatakse ikka kõik lipud korraga.”

Rohumaa künd läks paremini

Võistluspäevadel vihma õnneks enam ei sadanud, küll aga puhus päris kõva tuul. Esimesel päeval künti kõrrepõldu. See ala Margol kuigi hästi ei läinud.

“Jätsime adrale külge raudhõlmad, aga tegelikult oleks tulnud need plasthõlmade vastu vahetada,” ütles Mait Pajo. “Katsetamise aega paraku polnud. Ja Margo sattus kündma põllu keskmisele, kõige turbasemale osale, kus muld kõige hullemini adra külge kleepus.”

Kõrrekünnil sai Margo täpselt 100 punktiga 22. koha. Rohumaa künnil läks tal veidi paremini: ta sai 143,5 punktiga 18. koha. Kokkuvõtteks võib öelda, et tehnilised viperused ja kodustest kardinaalselt erinevad põllutingimused ei võimaldanud varasema MM-kogemuseta Margol seekord 21. kohast kõrgemale tõusta. Kokku kogus ta 243,5 punkti, jäädes tavaadraga kündjate klassis võitjaks tulnud šotlasest Andrew Mitchell juuniorist maha 159 punktiga. Teiseks tuli Iirimaa esindaja Eamon Tracey ja kolmandaks Walesi esindaja Evan Watkin.

Pöördadraga kündjatest oli parim prantslane Yves Thievon, teine šotlane Andrew Mitchell seenior (parima tavaadraga kündja isa) ja kolmas hispaanlane Lluis Buch Tarrats. Eesti esindaja, järvamaalane Jüri Lai sai 13. koha (kõrrekünnil oli ta 13. ja rohumaakünnil 8.).

Mullune tiitel vajab kaitsmist

“Hea oli muidugi see, et Margol ikka üldse osaleda ja kogemusi omandada õnnestus,” kinnitas Mait Pajo. “Kui selgus, et ta oma traktoriga võistelda ei saa, rippus õhus ju ka võimalus, et tal tuleb põllul toimuvat üldse nööri tagant vaadata. Ja ega siin leinata olegi midagi: ma ise alustasin oma MM-karjääri ju ka üsna tagumistelt kohtadelt.”

Eile hommikul, kui Mait Pajot telefonitsi usutletud sai, valmistus künni MMil käinud Eesti delegatsioon koduteele asuma.

“Kõigepealt viiakse meid bussiga Spliti, sealt lendame Münchenisse ning pärast mõnetunnist vahepeatust edasi Tallinna, kus peaksime maanduma kell 11 õhtul,” ütles Mait Pajo. “Tehnika saatsime kodu poole teele juba pühapäeva õhtul ja kolmapäevaks peaks see kohal olema.”

Kui Margo võistlustraktor, mis kuulub tegelikult ettevõtja Hanno Kranichile, kodumaile jõuab, tuleb seda kiiresti remontima hakata, sest juba 28. ja 29. septembril peetakse Olustveres Eesti künnimeistrivõistlusi.

“Loodame, et saame masina selleks ajaks töökorda ja häälestatud,” ütles Mait Pajo. “Tammeli firma tellis igatahes meie jaoks vajaliku varuosa juba ära.”

Kui Margo Pajol Olustveres mullust meistritiitlit kaitsta õnnestub, saame ka tuleval aastal tema võistlemisele MMil kaasa elada.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus