Marek Kütt Soome juunioride meistriks

Tuusulas toimunud Soome ja Eesti ühistel juunioride meistrivõistlustel naiste- ja vabamaadluses oli Jõgevamaa maadlejatest edukaim Marek Kütt (Põltsamaa SK Nipi), kes võitis kehakaalus kuni 65 kg esikoha. Kolmanda koha said Mattias Säärits, Jako Kivimägi ja Mario Sild.

Möödunud aastal juunioride seas Eesti meistriks tulnud ning EM-il 15. koha saanud Kütt alistas Tuusulas alagrupikohtumistes nii soomlase Artturi Sukini kui ka Viljandi maadleja Kristjan Lustuse punktidega 10:0. Ka finaalkohtumine soomlase Jami Järvineniga lõppes Küti kindla 10:0 võiduga.

Mattias Säärits (Jõgeva RJK Ramm) sai kehakaalu kuni 57 kg alagrupikohtumistes seljavõidud soomlaste Ruslan Vartiyaineni ja Miko Elkala üle, kohtumine Ville Jaskariga lõppes põhjanaabri 10:0 eduseisus. Pronksimatšis oli Sääritsa vastaseks viljandlane Kaimar Tamm, vähem kui kahe minutiga sai Jõgevamaa möödunud aasta parim noorsportlane võiduks piisava 13:2 eduseisu.

Jako Kivimägi (SK Nipi) võitis kehakaalus kuni 79 kg Aref Husseini 14:2, kuid kaotas Niko Gardemeisterile 4:10. Ka pronksimatšis oli Kivimäe vastaseks soomlane, Milad Gardniya seljatamiseks kulus tal 55 sekundit.

Mario Sild (SK Nipi) jäi kehakaalus kuni 92 kg alla Hannes Välisele (MK Juhan) ja Kevin Aasale (Viljandi Tulevik), võitis aga punktidega 2:0 klubikaaslase Samuel Axel Maikalu.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus