Mardilaadal tutvustatakse ka Peipsimaad

24. ja 25. novembril Soomes Helsingis 29. korda peetaval mardilaadal tutvustatakse esmakordselt ka Peipsimaad.

MTÜ Peipsimaa Turism eestvedaja Kaja Allilenderi sõnul võetakse Helsingi mardilaadale kaasa Peipsi piirkonda tutvustavaid raamatuid, teatmikke, kalendreid ja järjehoidjaid. “Soovime tekitada mitmekülgset huvi Peipsimaa vastu, kutsuda siia puhkust veetma, kaunist loodust, ajaloo- ja kultuurimälestisi vaatama. Trükistel ja meenetel on veebiaadress visitpeipsi.com, mille järgi paikkonna kohta kiiresti mitmekülgset infot leiab,” kinnitas ta.</p>

“Mardilaadal tutvustatakse eesti kultuuri, käsitööd, toitu ning turismivaldkonda ja Eestis puhkamise võimalusi. Messi turismialal tutvustavad Lõuna-Eestit ühiselt SA Lõuna-Eesti Turism ja MTÜ Peipsimaa Turism. Organisatsioonidest ja ettevõtjatest esindavad Lõuna-Eestit veel SA Tartumaa Turism, Kubija hotell-loodusspaa, Dorpat Hotell ja Konverentsikeskus, Tartu Ülikool, Eesti Maanteemuuseum, Pühajärve Spa & Puhkekeskus, Tartu Loomemajanduskeskus, Luke Farmimeierei ja paljud teised,” rääkis SA Lõuna-Eesti Turism tegevjuht Angela Järg.

“Kogupereüritusel, kuhu oodatakse üle 15 000 külastaja, tutvustavad Eestit kui turismimaad, meie toitu ja käsitööd, kunsti ja kultuuri peaaegu 150 esinejat ning üle 160 eksponendi. Seekordse laada teemaregiooniks on Haapsalu ja Läänemaa. Mardilaada külastaja saab nautida põnevat Läänemaa kultuuriprogrammi, tutvuda kogu Eestit hõlmava turismialaga ja osta nii toitu kui käsitöötooteid. Mardilaat on soome-eesti kultuurisuhteid edendava Soome Tuglase Seltsi igasügisene suursündmus, mida peetakse juba alates 1983. aastast,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus