Mammograafiabuss Avinurmes

SA Viljandi Haigla teeb rinnavähi sõeluuringuid mammograafiabussis Avinurmes (kultuurikeskuse parklas, Võidu 9) 5. ja 6. juulil. Uuringule palutakse registreerida telefonil 600 3155 (kell 8–16).
Kellel ei ole võimalik mammograafiabussi uuringule minna, saavad kuni 2023. aasta lõpuni uuringule aja broneerida digiregistratuuris https://digiregistratuur.ee või helistades sobivasse tervishoiuasutusse. Vajalikud kontaktid leiab veebilehelt https://www.tervisekassa.ee/soeluuringu-kontaktid
Osalemine on tasuta ja
uuringu eest tasub Tervisekassa.
Sõeluuring on mõeldud eelkõige tervete, ilma kaebuste ja sümptomiteta naiste uurimiseks. Eestis kutsutakse rinnavähi sõeluuringule naisi vanuses 50–68 aastat kaheaastase intervalliga. Regulaarne terviseuuring võimaldab anda naisele kinnituse heast tervisest ning on väga vajalik võimalike haiguste varaseks tuvastamiseks – rinnavähki on võimalik avastada enne, kui haigus on tekitanud kaebusi ja organismis levima hakanud.
Varakult avastatud rinnavähk on paremini ravitav ja võimaldab kasutada rinda säästvaid operatsioonimeetodeid ning on tervenemise eelduseks.
Rinnanäärme radioloogiline uuring ehk mammograafia on väikese kiirgusdoosiga uuring, mis ei kujuta tervisele ohtu.
Uuringule tulles palutakse kaasa võtta isikut tõendav
dokument. Uuringu tulemusest teavitab uuringu teinud tervishoiuasutus teiega kokkulepitud viisil, kes lisab uuringu vastuse ka patsiendiportaali (digilugu.ee).

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus