Mälumängurid kogunevad Palamusele

Juba 13 aastat korraldatakse MTÜ Eesti Mälumänguliit eestvõttel omavalitsuste esindajatest koosnevatele võistkondadele mälumängu Eesti Maakilb. Laupäeval, 19. jaanuaril mängitakse Palamuse rahvamajas mälumängusarja B-finaali.

Mälumängu Eesti Maakilb korraldaja Tõnu Talve sõnul algas mälumänguhooaeg novembris kahe eelmänguga seitsmes regioonis üle Eesti. Pärast kaht eelvooru selgitatakse välja kaksteist võistkonda, kes lähevad edasi superfinaali. Järgmised 12 võistkonda jätkavad mälumängu A-finaalis, ülejäänud võistkonnad jätkavad mängimist B-finaalis. Viimasest pääsevad kaksteist paremat edasi A-finaali, mille mängud mängitakse veebruaris. A-finaalist pääseb omakorda superfinaali kuus paremat.

Tõnu Talve sõnul on mälumängu võistlussüsteem üles ehitatud selliselt, et mängijatele korraldatakse kaks poolfinaali, et anda esimeses eelmängus veidi kehvemalt esinenud võistkondadele veel teine võimalus. Just selline teine poolfinaal ehk B-finaal toimubki 19. jaanuaril Palamusel.

Tõnu Talve sõnul ei tähenda Palamusel B-finaali korraldamine  seda, et kohalik võistkond selles mälumängus osaleks. Palamuse on välja valitud sobiva mälumängu korraldamise paigana hoopis seetõttu, et asub keset Eestit.

Jõgevamaalt võtavad mälumängust osa Tabivere valla ja Põltsamaa linna võistkond. Tõnu Talve kinnitas, et Maakilva kui võistluse tase on väga kõrge.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus