Mällikvere põllumeestel on uba külvatud

Mõnedes maakonna põllumajandusfirmades on alustatud külvamisega, esimeste põllukultuuridena on pandud kasvama uba ja hernest.

Põltsamaa vallas Mällikvere põllumajandusühistus külvati esmaspäeval ja teisipäeva uba. “Panime uba kasvama neljakümnele hektarile. Ilmastikuolud olid siiski keerulised. Hommikul sai külmunud maa tõttu külvama alles ennelõunasel ajal. Tööd edasi lükata polnud ka mõtet, sest muld oli parajasti kuiv,” ütles juhataja Meelis Kaljuste.

“Kolmapäeval alustasime hernekülviga. Hernepõldu on meil 170 hektarit. Uba kasvatame esimest, hernest aga juba mitmendat aastat. Tuleva nädala keskpaigas või lõpus plaanime hakata aga otra külvama,” ütles ta.

Põltsamaa kandis tegutsevas osaühingus Vitsjärve Põldur alustati hernekülviga möödunud nädalal. “Töö tuli pooleli jätta, sest vihma hakkas sadama ja ilmad muutusid külmaks. Eile jätkasime tööd. Võimalik, et mõneks ajaks tuleb jälle külmade tõttu vahe sisse,” rääkis juhataja Tanel Tõrvand. Tema sõnul kasvatakse Vitsjärvel hernest 180 hektaril.

“Kui koristamine õnnestub, on hernekasvatus piisavalt tasuv ettevõtmine. Enamik Eestis kasvatatud hernest turustatakse Indiasse ja teistessegi kaugetesse maadesse,” lausus Tõrvand.

Palamuse valla põllumajandusettevõttes aktsiaseltsis Evemar alustatakse külviga pärast öökülmade lõppemist. “Külvame esimesena uba ja hernest. Teraviljahinnad on läinud sedavõrd madalaks, et nende põllukultuuride kasvatamine kipub muutuma ebarentaabliks,” lausus juhataja Mati Evert.

Osaühingus Sadala Agro on plaan külvama hakata tuleva nädala algul. Juhataja Ahti Kalde sõnul pannakse ka selles põllumajandusfirmas esmalt kasvama uba ja hernes.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus