Malevasuvi toob noored taas kokku

Jõgevamaa noored alustasid eile malevanädalat ehk töist suve. Ilmselt on paljud meist kunagi  suvel malevas käinud, sealt esimesed tööristsed ja kogu eluks uued sõbrad saanud.

Jõgeval Valmecos tööd alustanud 13-17-aastastest noortest puudub mitmel varasem töökogemus, kuid nagu ikka, tuleb pikapeale seegi, alustades kas või suvest malevas. Rühmajuhtide sõnul on neid, kes on varem tööl käinud ja seega tulevad ülesannetega hästi toime, kui ka neid, kes vajavad veel juhendamist, abi ja tagant utsitamist. Kuid olgu varasem töökogemus milline tahes, kuldaväärt kogemuse saab igaüks.

Kuna kandidaate ühele kohale oli kaks, andis see võimaluse esimest korda tunda tööalast konkurentsi. Lisaks saadi teada, mismoodi tööle kandideerimine päriselt käib, sest lisaks CV saatmisele osales iga kandideerija ka päris tööintervjuul, kus pidi rääkima oma varasemast kogemusest ja tugevatest külgedest. Nii sai noor kasulikud oskused juba elulookirjeldust koostades ja tööle kandideerides.

Malevast saadud sõbrad kipuvad ikka kogu eluks jääma ning tihtilugu saavadki malevast alguse omamoodi eluseiklused. Ka Valmeco juht Raul Taul meenutas, et malevas tehtud nalju võis ka talvel meelde tuletada. Tauli elujaatav ja sõbralik hoiak rõõmustas ilmselt igat noort töötajat, kes oma esimesi kogemusi saama tuli.

Võib-olla tasub ka juba mitmekümnendat tööaastat käival inimesel meenutada oma malevaaegu. Ja miks ka mitte käia Tauli sõnade järgi: „Mõelge juba tööajal välja, mida teha, sest seltsielu ei saa sinnapaika jääda.“

blog comments powered by Disqus