Malepäevad koos maailmameistriga

Põltsamaa ühisgümnaasiumis toimusid SK Toonus-Sport malepäevad, mille raames oli Põltsamaa maletajatel võimalus kohtuda kirimale kahekordse maailmameistri Tõnu Õimuga.


Esimene päev oli mõeldud koolinoortele. Esmalt tutvustas maailmameister noortele veidi male ajalugu ja Eesti üht esimestest maletajatest J. H. Lilienfeldti, kes on Põltsamaaga seotud. Lapsed said teada ka kirimale olemusest ning seda, et kirimale on asendunud tänapäeval online-malega. Viimasega on Põltsamaa lapsed väga tuttavad, sest osalevad igal aastal Eesti online-maleturniiridel keskkonnas vint.ee.

Tõnu Õimu meistriklassi teemaks oli sellel korral male lõppmäng. Lahendati ja analüüsiti vastavaid maleülesandeid. Malemeister oli meeldivalt üllatunud meie õpilaste nutikusest.  Demonstratsioonlaual läbi arutatut oli võimalus kohe malelaual läbi katsetada: mõnele paarile jäi õpitu kohe meelde, mõni paar vajas meistri juhendamist.

Päeva teises osas toimus turniir. Parimad olid 3.–4. klasside maletajate hulgas tüdrukutest Kaisa Morgenson, Emili Vainu ja Liisa Raasild ning poistest Leonardo Moroz, Janno Kask ja Rasmus Nikkel.  5.–7. klassi noormeeste hulgas Juss Vilk, Oliver Žukovitš ja Devis Nool ning neidude hulgas Liina Kask ja Mari-Liis Jukk. Paremaid autasustati SK Toonus-Sport karika ja medalitega.

Teisel päeval  kutsuti osalema nii täiskasvanuid kui ka eelmisel päeval turniiri võitnud noori. Maletajaid oli Põltsamaa, Põhja-Sakala ja Suure-Jaani vallast. Päev algas maailmameistri antud simultaaniga kaheksal laual. Kohalikud maletajad osutasid südikat vastupanu ja pärast kahe ja poole tunnist võitlust saavutati maailmameistri vastu kolm viiki.

Pärast väikest pausi algas turniir, kus osales 12 meest ja 3 naist. Mehed mängisid šveitsi süsteemis 5 vooru. Võitis Aivo Hommik (Suure-Jaani vald) 5 punktiga. Järgnesid Margus Jaansoo ja Üllar-Peep Tamm (mõlemad Põhja-Sakala vallast) 3,5 punktiga. Põltsamaa valla parimad olid Aivar Vahter, Juss Vilk ja Leonardo Moroz.

Naised mängisid omavahel kolm ringi ja kõik mängijad kogusid kolm punkti. Loosiga võitis esikoha Hellen Saago. Teine oli Riina Valdmets ja kolmas Maire Haava.

Malepäevad viidi läbi PÜG maleringi juhendajate Maire Haava ja Andre Uibos ning SK Toonus-Sport (Riina ja Uno Valdmets) koostöös ja toetas Eesti Kultuurkapital.

UNO VALDMETS

blog comments powered by Disqus