Majutusteenuse pakkujad peavad suve klientiderohkeks

Jõgevamaal majutusteenust pakkuvad ettevõtted jäävad tänavusuvise klientide arvuga rahule ning märgivad, et külastajaid on tulnud nii Eestist kui ka välisriikidest, sealhulgas üsna kaugelt.

Pala vallas Sääritsa külas asuvas külalistemajas Aarde Villa ööbis hiljuti perekond Venemaalt Magadanist. Matkajad olid sõitnud Tallinna lennukiga, Eestimaaga tutvusid bussidega reisides ja nii jõudsid ka meie majutuspaika. Magadanlased imetlesid Peipsi järve, kiitsid meie loodust ning rahulikku miljööd,” rääkis ettevõtte juhataja Natalia Laumets.

“Juunis jäi klientide arv külmade ilmade tõttu tagasihoidlikuks, juulis aga suurenes tunduvalt. Kuigi külastatavus on aktiivne, saab meil tavaliselt ikka majutuskoha,” kinnitas ta.

Kõige kaugem klient tuli Austraaliast

Jõgeva vallas Piibe maantee ääres paiknevas Õuna Puhketalus elasid möödunud nädalal rahvusvahelisel kabeturniiril osalejad Lätist ja Venemaalt. Kõige kaugem klient on meil käinud Austraaliast. Üles leitakse meid ennekõike interneti kaudu. Sageli levib info ka ühelt külastajalt teisele,” lausus majutusettevõtte perenaine Liilia Mandri.

Kui mõned firmad pakuvad ka programmi Eestimaaga tutvumiseks, siis meie eesmärk on võimaldada klientidel rahulikult puhata ja oma aega ise planeerida,” lisas naine.

Tuntus kujuneb aastatega

Tänavu on meil majutusteenus arvestatavalt käima läinud. Selle tulemuse nimel oleme ise mitmekülgset tutvustamistööd teinud ja hoonet ning tube nägusamaiks muutnud. Ka haljastusele on  tähelepanu pööratud. Minu arvates kulubki majutusettevõtte ülestöötamiseks aega kolm kuni viis aasat,” ütles Puurmani vallas asuva Kursi jahilossi omanik Alikee Kubi.

Tema sõnul on Kursi jahilossis ööbinud mitmeid külastajaid välisriikidest: Soomest, Belgiast jne. Sageli soovitakse tutvuda ka Kursi pastoraadiga ja seal paikneva muuseumiga ning kuulda  kirikuõpetaja Sulev Sova juttu paikkonna ja kogu Eesti ajaloost,”rääkis Kubi.

Piirkonna teised turismimagnetid toovad kliente juurde

Majutuse tellimisega käesoleval suvel jääb rahule ka Äksi Puhkemaja OÜ juhatuse liige Marje Raudsepp, kelle sõnul leitakse nad üles mitmete infokanalite kaudu. Kapitaalremonti pole me tubades teinud, kuid väiksemate uuendustöödega tegeleme pidevalt,” lausus ettevõtja.   

Marje Raudsepa sõnul on Äksis ööbimine populaarne ka seetõttu, et lähikonnas tegutseb mitu turismimagnetit: Elistvere loomapark, Vudila mängumaa,  Äksi jääajakeskus, Palamuse kihelkonnakoolimuuseum. “Anname nende paikade kohta oma külastajatele ka teavet,” lisas ta.

Aarde Villa juhataja Natalia Laumets nimetas heaks koostööd Kalevipoja muuseumi, Kalevipoja teemapargi ning teistegi ümberkaudsete turismiobjektidega. Jagame Jõgevamaa vaatamisväärsusi tutvustavaid brošüüre ning tutvustame neid teemakohasel stendil,” lausus ettevõtja.

Virtuse hostelil mitmekülgne klientuur

Sihtasutuse Jõgeva Sport juhataja Aita Saksing ütles, et Jõgeva linna majutuskohtade arvult suurimast, Virtuse hostelist tellitakse majutusteenust enamasti kohalike ürituste ajal, ehitajatele, kui piirkonnas mõni suurem töö käsil, ja siis, kui välismaised koostööpartnerid maakonna ettevõtteid külastavad.

Hostelit kasutavad mõistagi sportlased ja matkajad. Näiteks on viimastel aastatel varasemast rohkem jalgrattamatkajaid. Samuti leidub klientide hulgas sugulasi ja tuttavaid külastavaid perekondi, kes soovivad omaette ööbida,” tõdes ta.

Välisriikide kliendid on Saksingu sõnul tulnud nii Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt kui ka näiteks Saksmaalt, Hispaaniast, Hollandist ja Itaaliast.  Saksingu kinnitusel on hosteli  vooditega tubades televiisor, dušinurk ja külmkapp. Narivooditega toa tellijad saavad telerit vaadata puhkenurgas. Kogu hostelis on WiFi kasutamise võimalus,”lisas ta.

Uuendusi plaanitud pole, praegu on eesmärk oma head taset hoida. Et hostel asub spordikeskuses, saavad külastajad soodushinnaga jõusaali ja pallimänude saali kasutada, soovi korral ka saun ja hommikusöök meie kohvikust,” rääkis sihtasutuse Jõgeva Sport juht.

Raskused suuremate seltskondade majutamisel

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev on majutusettevõtjatega kokku puutunud nii maakonda saabuvate delegatsioonide vastuvõtmisel kui ka tutvumisel Jõgevamaa erinevate piirkondadega. Märgata on aktiivsust. Võimalust areneda jätkub aga nii kvaliteedi kui kvantideedi osas. Näiteks muutub praegu olukord keeruliseks, kui on tarvis leida majutus mitmekümnekohalise bussiga saabunud seltskonnale. Vahel on tekkinud vajadus sellises suuruses rühmadele Tartus öömaja korraldada,” nentis maavanem.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus