Majutuskohad valitud, teised eelproovid tulemas

Jõgevamaalt tänavusele laulu- ja tantsupeole pürgivatel kollektiividel on esimesed eelproovid toimunud. Erandiks on vaid liikumisrühmad, kelle esimene ja ainus eelproov saab teoks täna Adavere põhikooli võimlas. Selgunud on ka majutuskohad, kus meie maakonna taidlejad peo ajal elama hakkavad.

Lauljate eluasemeks saavad Kalamaja ja Tondi põhikool. Esimesse majutatakse Põltsamaa piirkonna lauljad ja kõik puhkpillimängijad ning teise Jõgeva ja Peipsi piirkonna lauljad. Kui need majutuskohad on meie taidlejatele juba tuttavad, siis tantsijatel on seekord uus ajutine kodu: Tallinna Humanitaargümnaasium Koidu tänaval.

“Nii et tantsijad pääsevad seekord kesklinnale natuke lähemale,” ütles tänavuse laulu- ja tantsupeo Jõgevamaa kuraator Pille Tutt. Tema sõnul on komplekteerimisel ka meeskonnad, kes majutuskohtades meie taidlejate eest hoolitsema hakkavad. Majutuskohtade komandantide rolli on nõus enda peale võtma Sirje Ange Põltsamaa ühisgümnaasiumist (Tallinna Humanitaargümnaasium), Maimu Valdmann Jõgeva põhikoolist (Tondi põhikool) ja Tiina Tegelmann Jõgeva maavalitsusest (Kalamaja põhikool).

“Kõik kolm on kogenud komandandid ja selles ametis tuleb kogemus suureks kasuks,” ütles Pille Tutt. “Hea meel on ka selle üle, et meie meditsiiniteenistust on taas nõud juhtima doktor Reet Viigimaa, samuti selle üle, et nii mõnigi maakonna abipolitseinik on peo ajal majutuskohas töötamise vastu ise huvi tundnud.”

Uus rongkäigupealik

Kui laulupeorongkäigu ajal on Jõgevamaa kolonni eest senini vastutanud Ain Valdmann, siis nüüdseks on ta sellest ametist loobunud. Tema asemel juhatab maakonna laulu- ja tantsuväge rongkäigus Jõgeva tuntud kehakultuuriõpetaja Viktor Nõmm. Mis maakonna kolonni kujundusse puutub, siis sellega hakkavad, nagu kolme aasta taguse noorte laulu- ja tantsupeo eelgi, tegelema Kiigemetsa kooli õpetaja Meedi Ümar ja huvijuht Merje Talistu. Osalt läheb kasutusse eelmiseks peoks valmistatud atribuutika, ent sellele lisandub palju uusi elemente.

“Tulenevalt peo pealkirjas välja toodud puudutuse teemast tulevad mängu maakonna värvides kindad, siidsallid, lindikesed ja õhupallid,” ütles maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann. “Peorongkäigu kujunduselemendid teevad Kiigemetsa kooli õpilased valmis neljanda veerandi projektitööna.”

Kui laulu- ja tantsupidu saab teoks juuli esimesel nädalavahetusel, siis peotule teekond Tartust Tallinna algab juba 15. juunil. Seekord liigub tuli jalgratastel. Märtsi algusest said tule teekonnale jäävate maakondade taidluskollektiivid end TuleTulemisele registreerida.

“Meie maakonda jõuab tuli juba teekonna teise päeva ehk 16. juuni pärastlõunal ning Ida-Virumaa kultuurirahvale anname me selle üle 19. juuni lõuna paiku,” ütles Pille Tutt. “Meie maakonnas toimub ka kolm tuleteekonna simmanit: 16. juunil peetakse seda Maarja-Magdaleenas, 17. juunil Palamusel ja 18. juunil Sadalas.”

Tulemas ka rahvakultuurifestival

Möödunudnädalase seisuga polnud meie maakonna laulu- ja tantsukollektiivid end just kuigi agaralt peotule saatjaks registreerinud. Kes seda kaunist ülesannet siiski täita soovib, peaks aga kiirustama.

“Kui 31. märtsiks Jõgevamaa etapid meie kollektiivide esindustega kaetud ei saa, siis võivad meie marsruute sõitma tulla teiste maakondade taidlejad,” ütles Pille Tutt.

Tema sõnul on peatselt algamas laulu- ja tantsupeo eelproovide teine ring. 2. aprillil on teine eelproov laste- ja noorte rahvatantsurühmadel, 5. aprillil täiskasvanute tantsurühmadel.

“Rahvarõivad peaksid kõigil, ka lasterühmadel rahuldaval tasemel olemas olema. Peale tantsuoskuse vaadatakse aga eelproovil ka rahvarõivaste kandmise oskust,” sõnas Pille Tutt, lisades, et näiteks rahvarõivastega sobimatud ehted ja kunstküüned võivad tuua miinuspunkte.

Lisaks “suurele” laulu- ja tantsupeole valmistuvad meie maakonna taidluskollektiivid aga ka mai lõpus toimuvaks Jõgevamaa rahvakultuurifestivaliks. Maakonna laulu- ja tantsupeokomisjoni möödunud kolmapäevasel koosolekul käsitletigi Tallinna peo ettevalmistuste kõrval ka maakondliku rahvakultuurifestivali ettevalmistusi. Festivali

projektijuht Ainar Ojasaare sõnul kulgevad need plaanipäraselt. Sel nädalal saavad rahvakultuurifestivali laulupeo kunstiline juht Janne Fridolin, tantsupeo üldjuht Ave Lääne ja mõlema peo lavastaja Eva Klemets omavahel kokku, et nõu pidada. Pärast seda saavad nii mõnedki asjad selgemaks.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus