Majandusühistu ehitab Tabiverre uut kauplust

 

Jõgeva Majandusühistu on alustanud Tabiverre uue kauplusehoone rajamist. A ja O” tüüpi kauplus on plaanis avada jõuludeks.

 

Tabiverre uue kaupluse ehitamine oli majandusühistul plaanis juba viis aastat, ent senini polnud seda kuhugi ehitada. Hiljuti õnnestus aga ühistul ühelt eraettevõttelt sobiv krunt ära osta ning selle kuu alguses läks ehitus käima.

“Praegu tegutseb meie Tabivere kauplus endisest kolhoosikontorist ümber ehitatud ruumides,” ütles Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur. “Nuputasime me ehitades kuidas nuputasime, aga suuremat kui sajaruutmeetrist müügisaali ei andnud sinna kuidagi teha. See on aga vajaliku sortimendi mahutamiseks liiga väike pind ja ka ostjatel on kitsas ruumis ebamugav kaupa valida.”

Uus pood tuleb vanast kolm korda suurem ning ruumi on seal nii kaubale, müüjatele kui ka ostjatele. Ehitajaks valiti kolme kandidaadi hulgast soodsaima pakkumise teinud AS Duko Ehitus ning valmis peaks hoone lepingu järgi saama detsembri alguseks. Kaupluse ehitamist finantseerib Jõgeva Majandusühistu oma vahenditest. Toetust pole Toomas Vahuri sõnul sellisele ettevõtmisele kusagilt küsida ja laenu pole majandusühistul ka ehitamiseks vaja võtta. Uude kauplusse investeeritavat summat pole praegu võimalik täpselt välja öelda, sest kõik vajalikud lepingud pole veel sõlmitud, ent summa pole JMÜ juhatuse esimehe sõnul väike.

“Loodetavasti saavad tabiverelased jõuluostud juba uues poes sooritada,” ütles Toomas Vahur, lisades, et kindlasti suureneb uutesse ruumidesse kolides kaupluse sortiment ning muutub võrreldavaks Palamuse kaupluse omaga. Staatuselt jääb kauplus küll siiski “A ja O” tüüpi poeks, sest väikeste Konsumite rajamist ETK süsteemis enam ei praktiseerita.

Tabiveres tegutseb teatavasti ka tulundusühistule Acta kuuluv Juko Äri, ent Toomas Vahuri arvates jätkub Tabiveres kliente nii ühele kui teisele poele.

“Meie loodame, et meie pood võidab sortimendi suurenedes ja teeninduse paranedes ostjaid juurde, nii et arvestuste kohaselt peaks uue kaupluse ehitamine end ära tasuma, ent kindlasti säilib oma klientuur ka teisel poel,” ütles Toomas Vahur.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus