Majandusolud sundisid tarbijakaitsjaid välja kolima

Jõgevamaa Tarbijakaitse Ühingul pole enam võimalik kasutada aastaid organisatsiooni kasutuses olnud ruumi Jõgeva kesklinnas Aia tänav 2 asuvas administratiivhoones, sest neil ei jätku raha, et maja uuele omanikule keskkonnaametile tasuda.

 

Praegu võtavad tarbijakaitsjad kodanikke vastu Jõgeva kultuurikeskuses ja on valmis suhtlema ka telefonitsi.

Tarbijakaitseühingu juhatuse esimees Heino Ilves nentis, et Aia 2 asuva hoone eelmine omanik Jõgeva maavalitsus neilt ruumi kasutamise eest tasu ei küsinud, alates käesoleva aasta 1. juunist sai hoone omanikuks keskkonnaamet,  kes otsustas pinna kasutamise tasuliseks muuta. “Arvestades meie majanduslikku olukorda, puuduvad meil võimalused vastavate summade maksmiseks, nii pidime oma ruumist lahkuma,” ütles Ilves. 

Ajutine vastuvõtt kultuurikeskuses

“Alalist uut asukohta pole Jõgevamaa Tarbijakaitse Ühing veel leidnud. Esmaspäeviti ja neljapäeviti  võtame jutulesoovijaid kella 9-13 vastu Jõgeva kultuurikeskuse fuajees. Oma muredest, tähelepanekutest, ettepanekutest jne võib teada anda ka telefonitsi, helistades mulle numbril 5174953 või 7722 593 ja juhatuse liikmele, sekretär-nõustajale Rein Toomele numbril 56263507,” ütles Ilves.

“Meie ühingu põhitegevuseks on uuringute läbiviimine Eesti Tarbijakaitse Liidu tellimusel, pistelised kontrollid ettevõtetesse ja inimeste nõustamine. Sanktsioonide rakendamisega ühing ei tegele,” lisas ta.

“Tuginedes keskkonnaministri käskkirjale, anti keskkonnaametile üle Jõgeva linnas Aia tänav 2 asuv kinnistu ja selle juurde kuuluvad üürilepingud. Üürilepingute hulgas ei olnud Jõgevamaa Tarbijakaitse Ühinguga sõlmitut. Samas on ühing ruumi Jõgeva maavalitsuse teadmisel kasutanud,” ütles keskkonnaameti haldusosakonna juhataja Indrek Tuulik. 

Üür 12,5 eurot kuus

Tuulik märkis, et keskkonnaamet on Jõgevamaa Tarbijakaitse Ühingult ruumi kasutamise tarbimisteenuste eest juunis, juulis ja augustis ( kokku kolme kuu eest)  küsinud 37,72 eurot . “Keskkonnaamet ei soovi saada ega saa kasu ruumide rendist, vaid esitab arved tegelike kulude põhjal. Oleme seisukohal, et tarbitud teenuste eest tuleb ruumi kasutajal ka tasuda. Leiame, et umbes 12,5 eurot  kuus ei ole suur summa. Kütteperioodil summa muidugi suureneb, aga kõik arved koostatakse konkreetse kuu  kulude põhjal,” kinnitas Tuulik.

Küsimusele, kas keskkonnaamet on valmis tarbijakaitseühinguga Aia 2 hoonesse tagasituleku suhtes läbirääkimisi pidama, vastas Tuulik, et amet ei ole saanud neilt vastavat taotlust ega avaldust.  “Leiame, et kõik ruumide kasutajad peavad tarbitud teenuse eest ka tasuma, sest see on õiglane ka teiste üüriliste suhtes,” tõdes ta. 

Maavalitsus raha ei küsinud

“Ajal, mil Aia 2 asuv hoone kuulus maavalitsusele, me tarbijakaitseühingule ruumi eest arveid ei esitanud,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Maakonna esitarbijakaitsja Heino Ilves märkis sedagi, et Jõgevamaa omavalitsustest on tarbijakaitseühingut praeguseks toetanud Jõgeva ja Mustvee linn ning Kasepää ja Palamuse vald.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus