Majandusminister Taavi Aas kohtus Jõgeva valla ettevõtjatega

Jõgeva valla ettevõtjate kohtumisel majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga olid keskseteks teemadeks avaliku ja erasektori koostöö suuremate maanteede renoveerimisel, autoregistrikeskuse igapäevase töö taastamine Jõgeval ning Tallinna televisiooni tegevuse lõpetamine.


Taavi Aas rääkis suuremate maanteede renoveerimiseks kavandatud projektist PPP, kus avaliku sektori (riik või omavalitsused) tellitud objektid valmivad erasektori ehitatuna. „Need objektid kuuluvad ehitajale, kes vastutab kogu lepingu perioodi jooksul, näiteks kakskümmend, kolmkümmend või viiskümmend aastat nende objektide korrashoiu eest.

Objekte, mida saaks PPP raames ehitada, on väga palju. Tallinnas on sellisel viisil korrastatud koolimaju. Loomulikult tuleks riigil analüüsida ja kaaluda riske. Kui see protsess läbitud, tuleks töid alustada ennekõike teedest: Tallinna-Tartu maantee laiendamisest neljarealiseks,“ ütles ta.

Mõttevahetusel tehti ettepanek taastada autoregistrikeskuse regulaarne töö Jõgeval. Avaldati arvamust, et praegune olukord, kus keskus on avatud vaid mõnel päeval nädalas, pärsib ettevõtlust ja hoiab eemale investoreid: „Kindlasti on probleemiks järjekorrad autojuhieksamitele. Kindlasti raskendab kohalike ettevõtjate tegevust, kui autoregistrikeskus ei tööta pidevalt, vaid on lahti osalise ajaga. Tarvis oleks teha analüüs, uurida võimalusi ning selgitada välja, millistes piirkondades peaks autoregistriteenust iga päev pakkuma,“ arvas minister.

Vestlusringis osalejad taunisid Tallinna televisiooni tegevuse lõpetamist. Rõhutati, et vabalevis oleval telekanalil oli maapiirkondades rohkesti vaatajaid. „Mina kindlasti ei kiida Tallinna televisiooni sulgemist heaks. Sellesse kanalisse on väga palju panustatud, ajakirjanikud ja teised teletegijad on olnud oma ala professionaalid. Televaatajad said TTV-st väga olulist infot ja mõtteainet,“ lausus Taavi Aas, kes oli Tallinna Televisiooni nõukogu eelmine esimees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus