Maiu Veltbach sai maanteameti tunnustuse

Neljapäeval andis maanteeamet Kuremaa lossis üle oma 2019. aasta tänu- ja tunnustusmeened. Parima lõuna regiooni koostööpartneri tiitli sai Maiu Veltbach.


Tänuüritust juhtinud Anu Välba ütles oma avasõnades, et elu on täis kummalisi vastuolusid. „Liiklusohutuse auhindu anname üle Kuremaa lossis, mille 176 aastat tagasi laskis oma kartulikasvatusest ja viinamüügist saadud tuludega ehitada mõisnik ja kohtunik Alexander von Oettingen,“ nentis ta.

Maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi ütles oma tänukõnes, et 11 korda on korraldatud sügiseti tunnustusüritust. „See on parajalt pikk ja hea traditsioon. Kõik, kes on täna siin saalis, on igapäevaselt eeskujuks, kuidas liikluses hästi hakkama saada. Hea eeskuju on nakkav,“ rääkis ta.

Nominente said esitada kõik, aga laureaadid valisid välja maanteeameti liiklusohutus ja ennetustöö osakonna eksperdid. Autasustatud said kingiks klaasist auhinnad ja Eesti disainerite erilised betoonist ehted ja mansetinööbid.

Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskuse arenduse, terviseedenduse ja siseturvalisuse spetsialisti Maiu Veltbachi iseloomustuseks, kelle olid maanteeameti parima koostööpartneri auhinnale esitanud maanteeameti ennetusosakond ja politsei- ja piirivalveameti Jõgeva piirkonna grupp, oli öeldud: „Seda töökat, abivalmit, väga aktiivset ja uuendusmeelset inimest teab suurepärase koostööpartnerina nii maanteeamet kui ka kohalik kogukond.

Liiklusohutuse teemad on tema jaoks olulised. Suurepärase näitena saab tuua Jõgevamaa koolilaste koolitee aktiivsemaks muutmise algust, kui Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee kooliteedele värviti rõõmsavärvilised keksukastid ning markeeriti nende kolme linna suuremate ülekäiguradade juurde liiklusohutuse sõnumid „Peatu! Vaata! Veendu!“.

Ta on aastaid Jõgevamaa koolieelikutele mõeldud tervise- ja ohutuspäevade „Liigun õues, tervis põues!“ ning koolilastele mõeldud ohutusprojekti „Kaitse end ja aita teist!“ planeerija, eestvedaja ja kaasaja. See tulise peavärviga naine on mitmekülgne inimene, kes oskab väga edukalt erinevaid valdkondi omavahel siduda ja ei ütle kunagi, et see ei ole tema ülesanne, või et ta lihtsalt ei jaksa enam midagi teha.“

Maiu Veltbach oli saadud tunnustuse üle õnnelik, ja ütles, et kingitud betoonist kõrvarõngad on põnevad ning ootamatult kerged.

„Maanteeamet on olnud väga hea koostööpartner mullegi – kaasamõtlev ja kaasaaitav. Ei mäleta eitavat vastust. Mingi võimaluse ühiseks tegevuseks oleme ikka leidnud,“ ütles ta. „Liikluses ja liiklusohutuses ei ole kõik kaugeltki veel korras. Äsja läbitud helkurkõnd näitas jälle, et meil on tööd veel küll,“ lisas ta.

Jõgevamaa inimestest käis inimeseõpetuse ühingule antud autasu järel O. Lutsu Palamuse gümnaasiumi inimeseõpetuse õpetaja Katrina Tammistu.

ANDRA KIRNA

 

Maanteeameti tunnustused:

Vastutustundlik ettevõte – Omniva

Liiklusohutuse eeskuju auhind – Portaal Autogeenius

Aasta üllataja auhind – White Souls MC ohutuse teemaline videoklipp

Parim üleriiklik koostööpartner – inimeseõpetuse ühing

Parim koostööpartner Põhja regioonis – Põhja-Tallinna valitsus

Parim koostööpartner Lääne regioonis – Meelis Juhandi

Parim koostööpartner Lõuna regioonis –.Maiu Veltbach

Parim sündmus Põhja regioonis – Logistika suvekool

Parim sündmus Lõuna regioonis – Tartu rattaringluse avamine

Parim sündmus Lääne regioonis – Pärnu Liblika tänava lasteaias ürituste sari 112

Parim sündmus Ida regioonis – 46. eelkooliealiste laste jalgrattavõistlus „Liikle ohutult“

Eriauhinnad

Maanteameti särasilmsed vabatahtlikud – Anne Mätlik ja Leili Särg.

Liiklusohutuse koostööpartner – Kagu politseijaoskonna Põlva piirkonnagrupp.

Parimad liiklusohutuse õpetajad Põhja regioonis Tarmo Härma, Villi Kaasik ja Heleriin Heinaste

Parimad liiklusohutuse õpetajad Lõuna regioonis Raul Kell ja Valev Sisov

Parimad liiklusohutuse õpetajad Ida regioonis Egne Liivalaid ja Margit Lichtfeldt, Ülle Sala ning Asta Erik

Parimad liiklusohutuse õpetajad Lääne regioonis – Aina Aasna, Erki Kuusk ja Rita Kadaja

blog comments powered by Disqus