Maisikasvatajad vahetavad tehnikat

Koos Sadala Agroga on Pajusi ABF muretsenud maisi külvamiseks vajaliku täppiskülviku, vaheltharimise tehnika on olemas Sadala Agrol. Pajusi ABFi juhataja Lembit Paal ütles, et koos on võimalik muretseda hea tehnika ja selleks tasub kindlasti raha kulutada.

Pajusi ABF kasvatab maisi teist aastat. Jõgevamaal on maisikasvatajaid teadaolevalt kolm: lisaks Pajusile veel Sadala Agro ning OÜ Viraito Põltsamaa lähedal. Kõige rohkem on maisi külvanud Pajusi ABF – tänavu üle 90 hektari, järgnevad Sadala Agro ja Viraito.

Kui mullu sai Pajusi ABF maisimassi 36 tonni hektarilt, siis tänavu tuleb see number kindlasti suurem. Hea on Paali sõnul seegi, et maisi võib mitu aastat järjest ühele põllule külvata.

Mullu kujunes maisi jaoks probleemiks küllalt lühike vegetatsiooniperiood, tänavu külvati varem ja seetõttu loodetakse ka suuremat saaki. Purustatud  mais tehakse siloks.

Lembit Paali hinnangul tasub maisi kasvatada, sest lüpsikari sööb nüüd paremini. Lisaks saab maisipõllule vedada laudast kogu sõnniku. “Maisi võib väetada küllalt suurte orgaanikakogustega,” kinnitas Paal. “Sellepärast ongi maisipõllud farmi ümber, et sõnnikut poleks vaja kaugele vedada ja ka haljasmass loomasöödaks on lähedal.”

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus