Maavanem otsis kirikujuhtidega koostöövõimalusi

Maavanema vastuvõtul viibisid luteri, õigeusu, baptisti, nelipühilaste ja jehoova tunnistajate koguduste esindajad. Kohtumisel osalenud Viljandi praostkonna praost Jaan Tammsalu avaldas arvamust, et kirikukogudused saaksid ennekõike kaasa aidata eetiliste põhimõtete kujundamisel ja inimeste vaimsel harimisel.

Ühe teemana arutati võimalusi öise alkoholi kuritarvitamise ohjeldamiseks. Maavanem ja kirikutegelased leiavad, et selles valdkonnas tuleks mõndagi otsustada ja korraldada riigil.

?Riik peaks kindlaks määrama õhtused ja öised tunnid, millal alkohoolsete jookide müük on keelatud, ? ütles Mustvee baptistikoguduse uus õpetaja Paul Gill.

EELK Jõgeva Koguduse juhatuse esimees Angela Rehi ütles, et alkoholismi ja teiste sotsiaalsete pahede vältimiseks on vaja tegelda ennekõike ennetustööga. “Oluline on hingeabi. Stressis ja depressioonis inimesed peaksid kellegagi oma muresid jagama. Jõgeva kogudus pooldab öise alkoholimüügi keelustamist,? kinnitas Rehi.

Mõttevahetusel räägiti ka kirikukoguduste ja omavalitsuste koostööst. Jõgeva vallavanem Saima Kalev ja endine vallavolikogu esimees Aivar Kokk tõid näiteid Jõgeva valla ja EELK Laiuse Püha Jüri Koguduse heast koostööst.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus