Maavanem ja spordiliidu Kalju juhid kohtusid Tähe mängijatega

Jõgeva maavanem Aivar Kokk ning maakonna spordijuhid kohtusid saalihoki maailmameistrivõistlustel osalenud spordiklubi Tähe esindusmeeskonna mängijatega.

Mõttevahetusel arutati, kuidas leida uusi võimalusi saalihoki kui Jõgevamaa esindusspordiala rahastamiseks ja toetamiseks.

Kohtumisel maavanem Aivar Koka ning Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa ja presidendi Toivo Ilvesega osalesid maailmameistrivõistlustel Eesti Rahvuskoondises mänginud Tähe esindusmeeskonna liikmed Veiko Raudsepp, Marko Saksing, Vladimir Nurmi ja Martin Karis ning Pavel Semenov ja Valery Maslov, kes esindasid maailmameistrivõistlustel Venemaa koondist.

“Spordiklubi Tähe tegevus ja see, et esindusmeeskonna sportlased ka maailmameistrivõistlustel mängivad, on Jõgevamaa spordielule väga suur tunnustus,” kinnitas Aivar Kokk. “Käsitlesime mõttevahetusel ka Tähe tulevikuväljavaateid ja majanduslikku olukorda, mida juba lähiajal kindlasti ka uuesti arutame,” lisas ta.

Spordiliidu Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul oli kokkusaamine mitmes mõttes kasulik. “Sportlastele on vaja, et neid märgatakse ja tunnustatakse. Mõttevahetusel saime palju kasulikku infot Jõgeva Tähe tegemistest, kordaminekustest ja ka valuküsimustest. Ühtlasi  andsime saalihokimängijatele ülevaate Jõgevamaa spordieluga seotud plaanidest,” ütles ta.

Kokkusaamisel osalesid ka SK Tähe juhatuse liige Aita Saksing ja spordiklubi toetaja ning samuti pidev võistluste külastaja Priit Saksing.

“Maavanema korraldatud kokkusaamine oli väga vajalik. Spordiklubis Tähe on välja kujunenud kindel süsteem eri vanuses sportlaste treenimiseks. Esindusmeeskond on Jõgevamaa spordielu väärikaks tutvustajaks  Eestis ja kaugemalgi. Väga oluliseks tuleb pidada ka Tähe rolli tervisliku ellusuhtumise  propageerimisel.  Edukäigu jätkumiseks on aga praegu esmatähtis leida lahendused majandusmuredele. Näiteks tuleb klubil kanda mitmeid suuri kulutusi sportlikuks arenemiseks väga vajalikel Läti meistrivõistlustel: sõidukulud, töötasu kohtunikele jne. Paljudel sportlastel tuleb hoolitseda ka oma pereliikmete eest, otsida võimalusi töötamiseks. Loodame, et sportlaste, Jõgevamaa juhtide, omavalitsusjuhtide, spordielu eestvedajate ja ettevõtjate koostöös leitakse  probleemidele lahendused. Tänases majandussurutises tuleb väga tõsiselt pingutada, et leida võimalused spordi ja kultuuri toetamiseks,” toonitas Priit Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus