Maavalitsuses kohtusid projekteeritava Painküla tööstuspargi esimesed kasutajad

?Projekteerimisstaadium on alanud ning tugevad investorid olemas,? kommenteeris Aivar Kokk projekti hetkeseisu. Tuntud ettevõtja Rein Kilk, AS Werol Tehased võimalik ostja, hakkab juhtima edaspidiseid ümarlauakohtumisi tööstuspargis oma kohta nägevatele ettevõtjatele. Kilk loodab, et Painkülast kujuneb tulevikus kõrgtehnoloogiline tööstusküla ning rõõmustab, et naabrusse on planeeritud ka elamurajoon.

Uue raudteekaubajaama valmimist ootavad ka kohtumisel osalenud OÜ ISCG juht Priit Saksing ja Stora Enso Mets AS Jõgeva terminali juhataja Toomas Peiker.

Euroopa Ühenduse hankelepingu täitja AS ETP Grupi projektijuht Ülo Amor ütles, et raudteepikenduse ja infrastruktuuri projekt valmib 15. juuliks. Geodeetilised uurimised kaubajaama territooriumil on teostatud, Painküla tööstuspargi alal lõpetatakse need maikuu alguseks.

Eesti Raudtee kapitaalremondiosakonna ehitusjärelevalve projektijuht Enn Sõmeri sõnutsi pole Eestis varem viidud kaubajaama linnast välja, kuid Jõgeva linnas jalakäijate raudteeülekäigu praegust ohtlikkust arvestades on see õige samm. Kui kaubarongid linnas ja jalakäijate ülekäigu kohal enam ei peatu, peaks kaduma ka otsene vajadus raudteealuse jalakäijate tunneli rajamiseks, lisas Sõmer.

Jõgeva Maavalitsuse algatatud Painküla tööstuspargi ja raudteekaubajaama projekti käigus pikendatakse raudteeharusid poolteist kilomeetrit linnast välja, lisaks viiakse üks haru rajatavasse tööstusparki, suurendamaks sealsete firmade konkurentsivõimet ja meelitamaks piirkonda uusi ettevõtteid.

Andres Loorand,
Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus