Maavalitsuse tegevuse üheks jätkajaks võib saada JAEK

Jõgeva Omavalitsuste Liidu juhatus peab mõttekaks, et pärast maavalitsuste likvideerimist hakkab mitmeid selle tegevusvaldkondi ehk arendustegevust, tervisedendust, turvalisusküsimusi jne kureerima Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK).


Kuremaal peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul tutvustas JAEK-i juhataja Marve Millend võimalusi nende ülesannete täitmiseks.

Marve Millendi sõnul oleks arendusvaldkonnaga tegelemiseks JAEK-i tarvis juurde kaht täiskohaga töötajat. “Need võiksid lisanduda praeguse maavalitsuse töötajate hulgast või valida konkursi teel. Üks hakkaks tegelema arengukava uuringu analüüsidega, teine koostööprojektidega.”

Millend märkis, et tervisendenduse ja spordivaldkonna töö planeerimiseks on kasulik teada, milliseks kujuneb tulevikus Jõgevamaa spordiliit Kalju roll. Kultuurielu korraldamist silmas pidades rääkis Millend ühenduse Jõgevamaa Kultuurikoda valmisolekust selle valdkonna eestvedamises vastutus võtta. “On tarvis selgitada, millised funktsioonid jääksid kultuurikojale ja millised rahvamajadele,” märkis Jõgevama maavanem Viktor Svjatõšev.

Maavanem märkis, et on juba mitu kuud koos oma meeskonnaga tegutsenud selle nimel, et kujuneks välja organisatsioon, kes võtab üle maakondlikud ülesanded. “Koostöös Jõgevamaa Omavalituste Liiduga jõudsime arusaamisele, et selleks on Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, kellele riik järgmise aasta algul raha eraldab,” lausus ta.

JAEK-i tegevuse maavalitsuse funktsioonide jätkajana peavad heaks kiitma ka kõikide Jõgevamaa omavalitsuste volikogud, millest osad on teemat juba arutanud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus