Maavalitsus tutvustab Kalevipoja Uisumaratoni Helsingi messil

Delegatsiooni kuuluvad Jõgevamaa Peipsi-äärsete valdade juhid ning turismi- ja ettevõtlusspetsialistid. Eesti ainsale uisumaratonile kutsuvat väljapanekut lähevad uudistama ajalehe Vooremaa ajakirjanikud. Messile on väga oodatud ka kõik teised Jõgevamaa suursündmuste vastu huvi tundvad ajakirjanikud.

III Kalevipoja Uisumaraton korraldatakse 1. märtsil 2008 Jõgevamaal
Peipsi järve jääl, start ja fini? on Mustvees. Uisutajad saavad valida kolme distantsi vahel: 100, 25 ja seitse kilomeetrit. Võistlustrassil ning stardi- ja fini?ipaigas tagavad sõitjate ohutuse Piirivalve, Päästeameti, Politsei, Kiirabi ja Kaitseliidu meeskonnad. Tänavu märtsis Peipsi jääl peetud uisumaratonile registreerus 1300 uisutajat.

Lisaks talvisele uisuspordi suursündmusele antakse messil teavet teistestki Jõgevamaal eesseisvatest suuüritustest: 10. augustil 2008 peetavast maakonna linnadevahelisest Kalevipoja Rattasõidust, 16. augustil toimuvast IV Kalevipoja Kala- ja Veefestivalist ning 27. septembril korraldatavast III Kalevipoja Rulluisumaratonist.

Mullu külastas Skiexpo talispordimessi Helsingis üle 50 000 talispordihuvilise, vähemalt samapalju külalisi oodatakse ka tänavu. Eksponente on üle 150.

ANDRES LOORAND,
Jõgeva Maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus