Maaülikooli aasta vilistlasteks valiti Külli Annamaa ja Margus Ameerikas

Maaülikooli akadeemilisel aktusel pälvisid tänavu aasta vilistlase tunnustuse Eesti Taimekasvatuse Instituudi geenipanga juhataja Külli Annamaa ja firma Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, kes on heaks koostööpartneriks ka Jõgevamaa põllumeestele.


Külli Annamaa lõpetas põllumajanduse akadeemia 1992. aastal, Jõgeva sordiaretuse instituudis (praeguses Eesti Taimekasvatuse Instituudis ) töötas ta esmalt teraviljaosakonna agronoomina ning 1999.aastast on ta geenipanga juhataja. “Olen aasta vilistlaseks saamise üle positiivselt üllatunud. See on suur tunnustus meie vilistlaskogule, mille juhatusse ma kuulun. Vilistlaskogu juhatus korraldab vilistlaste kokkutulekuid, mis toimuvad Tartus, maaülikooli spordihoones. Iseäranis suur rõõm on viimasest kokkutulekust, kus osales üle 3000 vilistlase,”  ütles Annamaa. Ta on käesoleva nädala algul Võrumaal koos Poola põllumajandusspetsialistidega seemneid kogumas.

“Külli Annamaa peale võib alati kindel olla,” on märkinud maaülikooli vilistlaskogu juhatuse esimees Jaan Õunapuu. “Igasugune tunnustus meie vilistlastele teeb head meelt. Geenipank on meie instituudi valdkond, mille juhtimisega on Külli Annamaa hästi hakkama saanud,” ütles Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel.

Jõgevamaa Põllumeeste Liidu eestvedaja Raul Soodla märkis, et maakonna põllumeestele on oma meeskonnaga heaks koostööpartneriks ka maaülikooli aasta vilistlaseks kuulutatud Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ‒ iseäranis innovaatiline spetsialist teraviljakasvatuse valdkonnas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus