Maarjas aeti sügisõhtujutte

Maarja rahvamajas on traditsiooniks saanud, et igal sügisel korraldatakse kohaliku tähtsusega mälumäng. Tavaliselt leiab rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg sellele üritusele ka huvitavad külalisesinejad, kes võistlemisest ärevil meeled hiljem maha jahutavad ja lõõgastust pakuvad.

Selleaastase mälumänguõhtu raputas tavapärastest raamidest välja asjaolu, et päevinäinud ja paljukannatanud hoone lagi, kus ka rahvamaja asub, ei pidanud märja sügise vintsutustele enam vastu. Peosaali kõrval asuva ruumi laest kukkus päev enne planeeritud üritust alla selline kogus krohvi, mis rahvamaja juhataja hinnangul oleks kindlasti tappev olnud, kui seal keegi samal hetkel oleks viibinud. Kogu maja, tegelikult väga omapärane ja suursugune pastoraadihoone, vajab tegelikult juba aastaid põhjalikku uuenduskuuri. Katuse remont ongi praegu pooleli. Tiia Pärtelpoeg püüab enda sõnul kõigele vaatamata optimistlik olla. Maja kuulub Maarja-Magdaleena kogudusele, kellele vald ruumide kasutamise eest renti maksab. Rahvamaja juhataja loodab Tabivere valla juhtide ning samuti koguduse mõistvale suhtumisele selles küsimuses. Tema sõnul oleks ilmselt vajalik teha hoonele ekspertiis, et selle amortiseerumise ulatus välja selgitada ning vajalikud abinõud võimalikult kiiresti tarvitusele võtta. Mälumängu on juba aastaid Maarjas läbi viinud oma valla mees Ülo Nõlvak. Alguses kogu valla peredele mõeldud võistlusest on kujunenud siiski rohkem Maarja rahva üritus, perevõistkondadest on aga saanud vabalt kokku pandud 4-liikmelised laudkonnad.

Paljud osalejad on juba nn vanad tegijad, kuid igal aastal lisandub ka uusi teraseid huvilisi. Ka see, et võistluse igal aastal erinev võistkond ?kinni paneb?, on omamoodi traditsioon.

Sellel aastal oli võistkondi viis. Võrdlemisi tasavägisel terasuse- ja teadmisteproovil sai kõige rohkem punkte (65 võimalikust 37) võistkond koosseisus Vahta Pilden, Nete Ansip, Sirje Teesaar ja Arne Rebane.

Küsimuste vahel, mida oli kokku 30, lahutas nuputajate ja publiku meelt Tabivere naisansambel, kes muide ka ise mälumängus vapralt kaasa lõi.

Seni, kuni näitlejad Garmen Tabor, Hans Kaldoja, Mart Kampus ja Kaido Kelder saali oma etteasteks valmis panid, tutvustas Maarja raamatukogu juhataja Kaie Põdra kõrvaltoas uuemat ilukirjandust. Oli võimalik uudistada ka Tabivere Sotsiaalkeskuse Päevakeskuses tegutsejate käsitöönäitust.

Matei Visniec?i näidend ?Aga mida me tselloga teeme?? on tituleeritud absurdikomöödiaks, lihtlabase naerutamisega aga siiski tegemist ei ole. Kuigi situatsioonikoomika aeg-ajalt ka närvilist naeru esile kutsus, tegi meisterlikult esitatud lavatükk publiku mõtlikuks. Loo lõppedes oli saalis tükk aega väga vaikne.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus