Maarja rahvamajas jälle esietendus!

Maarja rahvamajas  tegutsev Wiera teater on sel hooajal näitlejate poolest nii rikas, et neil on koguni kaks truppi, kummalgi oma lavastus. Märtsi lõpus sai mäletatavasti lavaküpseks “Õnnista äid mehi…”, mida vedas eest Jaanus Järs, sel laupäeval tullakse aga publiku ette laulumänguga “Naabri Mari”, lavastajaks Tiia Pärtelpoeg.

“Tegemist on rõõmsa ja rahvaliku looga möödunud sajandi kolmekümnendatest aastatest, autoriks noorelt lahkunud Bernard Kangermann. Ta on muide kirjutanud mitmeid laulumänge ja teisigi näitemänge, aga temast endast kahjuks eriti ei teata.

Näidendi peategelasteks on kolm lõbusat vanderselli, kes juhutöödest elatuvad ja igas külas ka keni neide piiluvad, et varsti jälle edasi minna. Ühes külakeses jääb aga poistele silma Naabri talu peretütar Mari ja nüüd lähevad südameasjad tõsiseks,” tegi lavastaja Tiia sisust lühikokkuvõtte, lisades, et tal õnnestus saada näitlejad, kes kõik laulda oskavad – näidend on laulude, pillilugude ja tantsuga.    

Mängivad-laulavad Sulev Raju, Rauno Koorts, Allar Aardevälja, Leo Tollimägi, Lembit Ots, Aili Jalakas, Sirje Siimenson, Vete Ansip ja Anne Otsus, kunstnik  on Ene Luik – Mudist.

Etendus algab Maarja rahvamajas laupäeva, 30. mai õhtul kell 19.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus