Maarja rahva laul kõlab üle Eesti

“Väga tore ja hea salvestus oli. Maarja rahvas tuli väga hästi kaasa, nad olid tulnud siia ikka laulma, mitte niisama, näpp suus, vahtima, mida me teeme ja kuidas telesaadet tehakse. Eriti tore, et laulma oli tulnud nii palju rahvariides mehi ja naisi,” kiidab paljude lemmik Reet Linna pärast järjekordse saate tegemist Tabivere valla rahvast. Menusaatel Laulge kaasa algas kuues hooaeg. Tänavu on plaanis teha kakskümmend saadet Eestimaa eri paigus.

“Jõgevamaal oleme laulusaadet varemgi teinud: Tabiveres, Jõgeval, Mustvees ja Põltsamaal. Saatepaiga valimisel mängib peamist rolli rahva huvitatus saate tegemisest. Maarjasse tulema oskas meid keelitada siinne agar kultuurijuht Tiia Pärtelpoeg. Ja meil läks hästi: rahvast oli parasjagu, minu hinnangul umbes 800 inimest. Muidugi ei saa küla võrrelda näiteks Tartuga, kus me teeme järgmise saate. Mulle tundub, et mida kaugemale suurest linnast, seda suurem on huvi saate tegemise vastu ja rahvas on rohkem lauluhimuline. Kiitus Maarja rahvale, siin on väga head lauljad ja toredad inimesed,” pole saatesarja produtsent Valdur Sepp kiidusõnadega kitsi.

Ega see pooletunnilise saate tegemine nii ludinal lähegi: kaheksa laulu  laulmiseks kulub oma paar tundi. Ikka ja jälle tuleb mõnda laulu või juttu uuesti alustada. Rohkem tegemist on saate algusega: kuna unustas rahvas, et tuleb ka enne laulu algust plaksutada (see olla vajalik saate monteerimiseks), kuna jättis rahvas laulmise katki, kui  Reet Linna eestlaulmise lõpetas ja hakkas saadet sisse juhatavat juttu rääkima. Vahel läheb saatejuhil endalgi keel sõlme, teinekord algab laul kas veidi vara või kostab liiga tasa. Mõni lugu on aga vaja võtta oktav madalamalt, anda särtsu juurde või võtta aeglasemaks. “Tähelepanu, kaamerad käivituvad nüüd!” annab re?issöör Jaanus Nõgisto järjekordselt märku ja salvestus läheb edasi.

“Siin näeb väga palju lapsi, mis tähendab, et armastusega on siinkandis väga hästi. Aga armastusest laulab ka meie tänase saate külaline Hanna-Liina Võsa,” teadustab saatejuht ja imeilusal häälel hakkab kõlama “Mis värvi on armastus”. Et Eesti Televisioon on tähistamas oma 50. sünnipäeva, esinevad salvestustel lauljatena ka teletöötajad. Maarjas näitas oma lauluoskust kauaaegne telere?issöör Sulo Soo. Milliseid laule lauldi ja mida Maarja laululaval veel tehti, saab näha 11. juunil kell 20.30 ja kordusena 18. juunil.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus