Maarja põhikoolis mängiti Euroopa Liidu teemalist mälumängu

Europe Direct Jõgeva Infokeskuse töötajad Vahur Kukk ja Astrid Paulus korraldasid J. V. Veski nimelises Maarja Põhikoolis mälumängu ja andsid vanematele klassidele tunde,  teemaks Euroopa Liit.  Mõttevahetusel kõnelesid lektorid euroliidu ajaloost, organisatsiooni juhtorganite tegevusest ja tutvustasid võimalusi, mida iseseisvate riikide liit pakub noortele silmaringi avardamiseks ja paljude projektide teostamiseks.

Vahur Kukk ja Astrid Paulus asusid Maarja põhikoolis õpetajarolli kaheksanda ja üheksanda klassi ühiskonnaõpetuse tunnis. Euroopa Liidu valdkonna asjatundjate poolt Jõgevamaa koolides läbi viidavas mälumängus on tavaliselt võistkonnad moodustanud klassid, Maarjas otsustati  aga võistelda poiste ja tüdrukute vahel.  

Õigesti vastamiseks tuli teada  olulisi aastaarve ja statistikat, tunda Euroopa Liidu tippjuhte ja Eesti Vabariigi saadikuid Euroopa Liidu parlamendis. Küsimus europarlamendi liikmetest, kes on isa ja poeg, pani mõneks minutiks mõtlemagi. Kui aga Astrid Paulus abistamiseks korraks telesaadet „Targem kui Vb” nimetas, tuli nii Indrek Tarandi kui tema isa nimi kiiresti meelde. Teada oli tarvis ka kunagi vaid apteekides valmistatud ja müüdud toodet, mis peab eurodirektiivide kohaselt sisaldama kindla koguse mandliõli.

„Sõna lõpp kõlab nagu aadlitiitel Poolas,” andis Vahur Kukk vihje. Noormehed mõistsid peaaegu kohe, et tegemist on martsipaniga.

„Arvasime algul, et tegemist võib-olla ka hematogeeniga.  Mõnelegi küsimusele vastamisel tuli kasuks ajalehtede lugemine ja televiisori vaatamine,” lausus Kristi Kool tütarlaste võistkonnast.   

Praktiliseks ülesandeks oli Euroopa kaarti kujutava pusle kokkupanemine. Kiiremini — 3 minuti ja 38 sekundiga — tulid sellega toime tütarlapsed. „Pusle kokkuseadmisel keskendus igaüks meist mõnele piirkonnale,” ütles Tairi Priks.  Kelly Treier aga avaldas arvamust, et Euroopa Liitu tutvustavaid üritusi võiks koolis olla sagedaminigi.

<span lang=”ET” style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial”>Viktoriini võitsidki paaripunktilise edumaaga tütarlapsed. Vahur Kukk ja Astrid Paulus kiitsid aga ka noormeeste asjalikkust ja loogilist mõtlemist.  

„Ühiskonnaõpetuse tund Euroopa Liidust oli igati vahva   Meie kooli õpilased on käinud Comeniuse projekti raames välisriikides ja suhelnud välismaalastega Eestis,” rääkis õpetaja Alja Kivi.

„Euroopa Liidu võimaluste tundmine ja kasutamine avab lastele maailma, loob tingimused väga hea hariduse omandamiseks ja  mitmete unistuste täitumiseks,” toonitas kooli direktor Liidia Lobareva.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus