Maarja-Magdaleenas murti taas tarku päid

Laupäeva õhtul viidi Maarja rahvamajas läbi igasügisene traditsiooniline mälumäng. Peamurdmise eel ja vaheaegadel võttis tembutades pingeid maha teada-tuntud kloun Ummi.

Eakas ja hubane kultuuritempel täitus kohvilõhna ja ärevate sagijatega juba tükk aega enne sündmuse ametlikku algust. Ummi ehk Urmas Kollom soovis vähemalt tund varem kohal olla, et oma mustkunstiatribuutika rahulikult töökorda seada ning ka ise nii vaimselt kui füüsiliselt rolli sisse minna. Seega  oli rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg aegsasti viksilt kohvikannu tulele sättimas.

Ja majja, kus ahi praksudes köeb ja perenaisel kõigile lahket sõna jagub, pole ju tõesti mõtet tulekuga viivitada. Pealegi komplekteerus mõni võistkond seekord siin lausa viimasel minutil laheda suhtekorralduse tulemusel: kelle sõpruskonnas oli nuputamishuvilisi üle, kellel jälle puudu.

Ummi humoorika avakõne järel läkski vastamiseks-võistlemiseks lahti. Mängu juhil Ülo Nõlvakul oli ette valmistatud 30 küsimust, mille eest oli vastajatel võimalik saada 61 punti (ühe küsimuse täisvastusega võis teenida 3 punkti).

Küsimused saadi laudadesse viiekaupa ja juba teise bloki järel võis enam-vähem aimu saada, kelle vahel tihedamaks rebimiseks läheb.

Võistkondi oli kokku seitse, juhuse tahtel jagasid aga omavahel n-ö pjedestaalikohad ehk rahaümbrikud  just laudkonnad 1, 2 ja 3. Esimeseks tulnutega polnud probleemi: Rein, Margus, Martin ja Mart Pärnapuu said kirja 45 punkti ja konkurendid neile kuklasse ei hinganud.  Dramaatiliseks kujunes aga olukord  just kahele järgmisele laudkonnale, kes mõlemad põhimängus 36 punkti teenisid.

Lisaküsimuses tuli reastada Vooremaa järved pindala suuruse järgi ja kui ka selle pähkli puremises võrdselt tugevad oldi, tuli kirja panna nende veekogude edetabel sügavuse järgi. Nii teenisid  teise koha Alvaro Ansip, Sulev Raju, Veile Ansip ja Toivo Ohno ning kolmandaks tuli võistkond koosseisus Kristjan, Maila ja Viktor Trink ning Vete Ansip.

Loomulikult ei lahkunud sellelt võistluselt tühja käega keegi: juba esimesest mälumängust saati on rahvamaja perenaisel Tiial olnud igale laudkonnale kommikarp käepärast.

Tagasihoidlikke üllatusauhindu jagas  omalt poolt ka võistluse läbiviija ning seegi komme hakkab traditsiooniks saama.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus