Maarja-Magdaleenas lavastatakse muinasjuttu

Täna etendub Wiera Teatri esituses Maarja-Magdaleena rahvamajas Aleksander Puškini kirjutatud „Muinasjutt tsaar Saltaanist“, mille täielik pealkiri on „Muinasjutt tsaar Saltaanist, tema pojast, kuulsusrikkast ja võimsast vägilastest vürst Gvidonist ja imekaunist luigest tsaaritarist.“

„Muinasjutt tsaar Saltaanist“ on neljas või viies etendus, mida Jaanus Järs on Maarja-Magdaleenas Wiera Teatris lavastanud. „Tsaar Saltaani looni jõudsime põhjusel, et see lugu on paljudel inimestel mälestustes. Seda muinasjuttu võib nimetada igaühe klassikaks. Kui mul paluti seda tükki lavastada, siis tingimuseks oli Puškini originaaltekst ja Kalju Kanguri tõlge eesti keelde ja püüdlus algteksti elustada, justkui muinasjutt ärkaks ellu,“ rääkis Järs.

Tema arvates võiks olla keskseteks tegelasteks jutustaja, vürst Gvidon ja Luik-Tsaaritar. Eredadeks karakteriteks on tsaar Saltaaniga abiellunud pere noorema õe vanemad õed ja õdede ema, kes plaanivad kurja.

Wiera Teatri näitlejatest mängivad etenduses „Muinasjutt tsaar Saltaanist“ Heli Täpsi, Jaanus Järs, Jaanika Ojakõiv, Rein Karu, Kristi Kadaja-Prodanets, Sirje Kont, Aili Jalakas, Silvi Aruksaar, Ilme Roosmäe ja Lembit Ots. 

Muusika on välja valinud Jaanus Kure, kes ennekõike kasutanud Nikolai Rimski-Korsakovi meloodiaid ooperist „Muinasjutt tsaar Saltaanist“. Ajastuhõnguliste kostüümide autorid on Aili Jalakas ja Kristi Kadaja-Prodanets. 

„Mina mängin soldatit. Etenduses kehastun täiesti meheks. Näitemängu tegemine maal annab elule särtsu ja sära,“ lausus Vooremaale Ilme Roosmäe.

„Augustis mängitakse „Muinasjuttu tsaar Saltaanist“ ka Voorel,“ teatas Maarja-Magdaleena rahvamaja eestvedaja Tiia Pärtelpoeg.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus