Maarja-Magdaleena sõimeealised lapsed saavad hoiukoha

Tabivere lasteaia Maarja-Magdaleenas tegutsevasse rühma polnud seni võimalik võtta hoida alla kolmeaastasi lapsi. Et selleks  on kohapeal vajadus, esitas Tabivere vallavalitsus taotluse Euroopa Sotsiaalfondi meetmesse “Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0-7aastastele lastele”, et saada raha sõimerühma personali- ja majanduskuludeks.

“Seda taotlusvooru vahendab sihtasutus Innove ja õnneks leitigi, et meie taotlus on põhjendatud. Sõimerühma loomiseks eraldatakse 58 159 eurot ja sellest võib katta personali- ja majanduskulud kolme aasta jooksul. Vald ise peab panustama selle aja jooksul vähemalt 19 386 eurot, kuid tõenäoliselt kulub meil raha rohkem, sest  ruumid tuleb lastele sobivaks kohandada omavahenditest,” rääkis Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp.

Tema sõnul saab poolteise-kuni kolmeaastastele mudilastele rühmaruumid välja ehitada samas majas suuremate  rühma kõrval asuvatest tubadest.  Vallavanema kinnitusel on Maarja-Magdaleenas sõimerühma väga vaja, sest lapsi seal jagub ja paljud emad läheksid tööle, kui oleks mudilast kuhugi jätta.

 “Sõimerühm on meil plaanis Maarja-Magdaleenas avada tuleva aasta esimeste kuude jooksul,” lubas Tarmo Raudsepp.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus