Maarja-Magdaleena segakoori meretagused asjad

Maarja-Magdaleena segakooril on kombeks igal suvel vähemalt üks põhjalikum reis ette võtta ning aastate jooksul on käidud ka üsna kaugetel maadel.


Tänavu riigipiiri taha ei mindud, küll aga võideti lauluga publiku südameid Eestimaa väikesaartel ehk mere taga.  

“Tänavu võtsime kooriga plaani Prangli saare külastamise ja leppisin sealse kultuurijuhi Carmen Ottiga kokku, et anname kontserdi.  Jõudsime saarele reede, 17. juuli õhtul, kus meile sõideti vastu kahe veoautoga, et viia meid  turismitallu ööbima.

Et just reisi ajaks sai esinemisküpseks ka meie koori meesansambli muusikal, siis oli meil, mida külakostiks viia,” rääkis dirigent Liia Koorts. 

Koori kontsert ja meeste muusikal

  1. juulil andsidki koor ja meesansambel Prangli rahvamajas kontserdi ja toimus meeste muusikali “Naine laevas” esietendus.

„Muusikali idee tuli meie lauljalt Erlend Kollomilt. Ta oli nimelt näinud taolist väga vahvat etteastet Salme kultuurimaja meesansamblilt  Sõstrad ja tegi ettepaneku, et meiegi võiksime midagi taolist kokku panna. Muusikali teksti kirjutaski Erlend. Tantsud seadis Ave Lääne, kes meid varemgi selles osas aidanud on, ja rahvalikke meremehelaule aitasin valida mina,” rääkis Liia.  Pranglil antigi esimene etendus, kodus oli see enne vaid kitsama ringi publikule ette kantud, veendumaks, et kõik ikka sujub.

 “Naine laevas” on Liia sõnul humoorikas, aga samas  südamlik lugu. Publik olla naermise vahele ka pisaraid pühkinud. Küllap meenus ühele ja teisele mõni kallis või kaotatud meremees.

Laulumehed sisustasid ka õhtul saare sadamakuuris peetud peo tantsupausid. 

Külaliseks Manilaiul

Ühe meretaguse asjaga, kui Jüri Tuuliku lugusid meenutada, ei piirdutud – küünalt  pole ju teatavasti  mõtet vaka all hoida. Järgmisel nädalavahetusel võeti meesansambliga ette sõit Manilaiule. Kui Liia Koortsi ja tema venna Kalev Kursi pered kord Kihnus tuttavate sünnipäeval käisid, jäädi sealsele rahvale oma laheda musitseerimisega silma-kõrva. Manija  saarevanema Maarika Pulliga  lepiti kokku, et suvel tullakse neilegi esinema.

“25. juulil saadetigi meile paat Munalaiule vastu ja korraldasime Manijal meesansambliga peo. Rauno (Liia poeg Rauno Koorts – K.N) mängis tantsuks lõõtsa, akordioni, kitarri ja laulis, mehed laulsid tantsude vahele ja kandsid muidugi ka muusikali ette,” rääkis Liia, avaldades imestust ja imetlust, et nii, nagu Pranglil, oli siingi publikut ootamatult palju. Külalisesinejad võeti väga soojalt vastu. “Saarlased tunnistasid, et nii toredaid ja võimsaid esinejaid pole neil veel käinud, ja kinnitasid, et ootavad meid alati tagasi.  Loomulikult kostitati kaugeid külalisi kuninglikult, saungi oli köetud ja saare leib laual. ”

Nüüd on tegus muusikakollektiiv kodus tagasi ja valmistutakse esinemiseks Koogi küla päeval, mis toimub juba sel laupäeval, 1. augustil. Siis näevad meeste vahvat muusikali ka Koogi praegused ja endised elanikud ning Saadjärve kooli kokkutulekul osalejad. Millalgi, ilmselt sügisel, leitakse ka aeg ja võimalus esineda Tabivere valla laiema üldsuse ees.

“Mehed lubasid jah, et enne uut muusikali õppima ei hakka, kui praegust ikka mitu korda etendatud,” viskas Liia nalja.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus