Maarahvas koguneb Põlvasse kongressile

 

Laupäeval 14. septembril Põlva kultuuri- ja huvikeskuses peetaval VI Maarahva kongressil käsitletakse ennekõike haldusreformi, aga ka maaelu arengukava ja haridusreformiga seonduvaid teemasid.

Maarahva kongressi volikogu esimehe, riigikogu liikme Ester Tuiksoo sõnul koosneb foorumi päevakava kolmest osast, mille teemadeks  on haldusreform — tõmbekeskuse mudel, maaelu arengukava 2014-2020 ja koolireformiga seonduvad probleemid.

“Maarahva kongressil tulevad arutlusele nii maapiirkondadele kui ka kogu Eestimaale olulised valuküsimused. Maarahva kongress on erakondadeväline, oodatud on arvamuste paljusus ja kindlasti erinevad seisukohad nimetatud teemadel.

Osalema oodatakse inimesi erinevatest poliitilistest erakondadest ja organisatsioonidest, põllumeeste ühendustest, külaseltsidest ning seltsingutest, Leader- tegevuse eestvedajaid jne,” ütles Tuiksoo. “Delegaadid valivad omavalitsused, kuid külalisena võib end kongressile registreerida igaüks ” lisas ta.

Tuiksoo sõnul on kongressi kordaminekul oluline roll erinevate valdkondade tunnustatud spetsialistidel.

“Näiteks räägivad haldusreformi temaatikast ka regionaalminister Siim Kiisler ja inimgeograaf, filosoofiadoktor  Garri Raagmaa. Koolireformi teemalist arutelu juhib endine haridus- ja teadusminister, praegune riigikogu liige Mailis Reps,” ütles Tuiksoo.

Maarahva kongressil osalejate poole pöörduvad president Arnold Rüütel, Põlva linnapea Georg Pelisaar, Tallinna linnapea ja Eesti Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees, suursaadik Mart Helme.

Maarahva kongress tuli esimest korda kokku 1994. aasta 3. märtsil, eelmine, V kongress peeti 2010. aastal Paide kultuurikeskuses.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus