Maamessil on esindatud üle kümne Jõgevamaa ettevõtte

Jõgevamaa ettevõtetest on täna viimast päeva kestval Maamessil esindatud tuntud ja vähem tuntud toidutootjad, põllumajandustehnika müüjad ning turismifirmad.

Jõgevamaa Koostöökoja boksis tegutseb kuus ettevõtjat. Koostöökoda on igal Maamessil koondanud Jõgevamaa ettevõtjaid, et arendada nende tegevust ning reklaamida nende tööd. “Me ei ole siin selleks, et oma organisatsiooni laiendada või endale tuntust koguda, tahame ikkagi arendada maakonna ettevõtlust ja võimaldada ettevõtetel end näidata,” kinnitas koostöökoja tegevjuht Aive Tamm. 

Astelpaju, juust ja küüslauk

Sel korral oli koostöökoja boksis esimest korda ka restoran Adavere Tuulik. Pakuti seljankat ja pirukaid ning reklaamiti ka Põltsamaa Felixi toodangut. Toitlustusasutuse juhataja Rita Mäesepp tõdes, et üksinda poleks nad jõudnud endale messiplatsi broneerida ning seepärast otsustati juhust kasutada ja messist koostöökoja abiga osa võtta. Aive Tamm nentis, et Adavere Tuuliku asukoht on väga hea ning juba seetõttu tuleks neil oma tegevust rohkem reklaamida ja näidata, et Tallinna-Tartu maanteel liiklejatel tasub seal läbisõidul peatus teha.

Uutest tulijatest on koostöökoja boksis esindatud veel Maarja-Magdaleena paadifirma Lingalaid ja Pajusi vallas kibeda küüslaugu kasvatamisega tegelev Nord Garlic. Kahjuks ei saadud messile suuremas koguses küüslauku kaasa võtta, sest eelmise aasta saak oli ettevõttel juba müüdud ning uut  muidugi veel pole. Sarnaselt möödunud Maamessidele sisustavad koostöökoja boksi Puukujurid, samuti on esindatud ka astelpajumarjade ja -mahla müügiga tegelev Sepamäe talu ning Põltsamaa juustutootja E-Piim. 

Nõutum kaup jälle sordiaretajate seemnekartul

Palkmajade ehitusega tegeleva Kurista ettevõtte Nordic Log Expert näidishoonesse oli paigutatud pressikeskus. Nimelt tegid messi korraldajad ettevõtte juhile Vaido Laurimäele  sellise ettepaneku ja sellega nõustuti meelsasti.

Mis puutub palkmajade turgu praegu Eestis, siis Laurimäe sõnutsi läheb suurem osa toodangust ikkagi Soome. Samas lisas mees, et aasta-aastalt rohkem on maju ka kodumaale ostma hakatud. Koostöös Lõunameediaga vändatakse praegu filmi suitsusauna sünnist. Lõunameedia juht Imre Annus rääkis, et sel moel saavad huvilised näha sauna ehitamise protsessi puude langetamisest hoone valmimiseni.

Jõgeva Sordiaretuse Instituudil oli tänavugi kasutusel kaks boksi — üks hallis ning teine väliplatsil. Väljas müüdi seemnekartulit, mille järele on igal messil suur nõudlus olnud. Juba neljapäeva pärastlõunaks oli kaks sorti läbi müüdud, kuid neid lubati järgmisteks päevadeks juurde tuua. “Rohkem läheb kaubaks meie enda toodang. Näiteks varajane ŽJõgeva kollane`,” rääkisid seemnekartuli müüjad.

Möödunud kevade messil seemnekartulit laupäevaks ei jätkunudki, seepärast jagati tänavu kuus tonni seemet võrdselt kolme messipäeva peale ära, et need, kes alles täna, messi viimasel päeval ostma tulla saavad, ilma ei jääks. “Me oleksime ka suurema autoga tulnud, kuid pehme maapind ei kannatanud raskemat veokit,” nentisid müüjad

Aiakärutäie ŽJõgeva kollast` ja ŽBirgitit` ostnud Põlvamaa mehed tunnistasid, et tulid spetsiaalselt selleks Maamessile, et siit Jõgeva sordiaretajate kartuliseemet osta. Viimati käisid nad endi sõnul seda hankimas 2006. aastal.

Sordiaretusinstituudi töötajad tunnistasid, et neil on enamik kartulist juba läbi müüdud, väga palju poleks seda messile tuua olnudki.   

Jõgevamaa ettevõtted Maamessil

Firma                                       Tegevusala

A. Tammel AS                           põllumajandustehnika müük

Jõgeva Sordiaretuse Instituut       sordiaretus

Jõgevamaa Koostöökoda            maaelu edendamine koos maakonna kuue ettevõttega

Kiretec OÜ                                põllumajandus- ja metsatehnika müük

Nordic Log Expert                      palkmajade ehitus

Olly Terasprofiil AS                    teraskatused ja vihmaveesüsteemid

Same OÜ                                  põllumajandustehnika tootmine ja müük

Sike Agri OÜ                             põllumajandustehnika müük

Vudila Mängumaa                      turism 

Allikas: www.maamess.ee

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus