Maalinäitus üheks õhtuks

Täna õhtul saab Kääpa rahvamajas näha siin maalilaagris olnud Tartu Kõrgema Kunstikooli maaliosakonna õpilaste ja õppejõudude  tööde näitust.

Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liikme Annika Orase sõnul oli kõrgema kunstikooli professor aprillis abiks Kääpa rahvamaja seinamaalingute loomisel ning talle hakkas Kääpa väga meeldima. Maalilaagris osaleb kaheksa õpilast ja kaks õppejõudu. Näituse korraldamise mõte tekkis nii laagris osalenutel kui võõrustajatel alles kolmapäeva keskpäeval.

„Iga laagris osalenu toob täna õhtuks rahvamaja saali kaasa oma vabal valikul kolm maali. Väga lühikeseks ajaks üles pandaval näitusel saab näha umbes kolmekümmet taiest. Laagris osalenute maalid paigutatakse nii seinte laudisäärtele, põrandale kui lavale. Nii tekitatakse sinna lühiajaliselt mitte just korrapärane, ent samas loominguline ja omanäoline näitusesaal,” rääkis Oras.

Tartu Kõrgema Kunstikooli õpilaste ja õppejõudude maalinäitus langeb ajaliselt kokku juba teada-tuntud Kääpa OTTi ehk kohaliku kauba müügipäevaga, mil seal on tavapärasest rohkem rahvast liikvel. Annika Oras lausus, et eks nad siis hõikavad inimesi ka maalinäitust vaatama ja arvas, et tööde autorid võiksid ise kohal olla ning nädala jooksul valminud loomingut lähemalt tutvustada. Põhiliselt saab maalidel näha Kääpa kandi kaunist loodust.

 Kel huvi, saab ehk mõne maali ka endale soetada. Näitust saab näha ainult täna, 31. mai õhtul, sest homme sõidavad laagrilised Kääpalt ära. Oras usub, et aasta pärast tulevad kunstnikud taas Kääpale, sest neile seal tõesti väga meeldib. Laagrilistele tehti kaks korda päevas süüa ja ka lihtne madratsitel magamise võimalus oli olemas. Aasta pärast on küll tarvis uus majutuskoht leida, aga küllap seegi probleem laheneb.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus