Maalimishuviline Toomas Reisalu avas esimese näituse kohvikus Panther

Jõgeval elav kunagine ajakirjanik Toomas Reisalu hakkas hiljuti maalima eesmärgiga tervisele toonust saada. Sel nädalal tõi ta esimest korda maalid avalikkusele vaatamiseks kohvikusse Panther Kesk-Eesti Ärikeskuses.

Toomas Reisalule soovitati maalimist stressi maandamiseks. Nii saigi hobiga alustatud. “Tänaseks olen teinud kolmkümmend maali. Ideid saan põhiliselt fotodest internetis, mida sean teleriekraanile. Maalin voodis pooleldi külili. Tervisliku seisundi tõttu on mul raske looduses viibida ja maalimiseks motiive leida,” rääkis mees.

Ühel kohvik Pantherisse välja pandud Toomase maalil on merikajakas. “Olen kajakast maalinud teisegi pildi, see läks kingituseks Soome. Fotol on merikajakal kuri pilk. Tahtsin seda jäädvustada ka maalil, see aga kuigi hästi ei õnnestunud.”

Reisalule meeldib maalida kuulsaid inimesi erinevatest aegadest. Pantheris on vaadata maal Marilyn Monroest. “President Kersti Kaljulaidi maalisin foto järgi, millel ta on väga positiivses meeleolus. Riigipea teab, et olen teda maalinud. Lähiajal kavatsen talle maali kingituseks viia. Maalin inimesi, foto kellest mõjub iseäranis emotsionaalselt. Lähitulevikus on plaan maalida president Lennart Merit.”

“Katsetan erinevaid stiile. Püüan maalida nii, et lähedalt vaadates oleks pildil justkui segapuder, kuid kaugemalt silmitsedes hakkavad kujundid välja tulema.”

Toomas Reisalu ütles, et kohvikus Panther avas ta esimese näituse põhjusel, et kodunt välja tulles külastab ta alati seda toitlustusettevõtet, kus enamasti joob cappuccinot ja sööb vorstivõileiba.

Näituse avamisele aitasid kaasa kohviku omanik Toomas Kokk ja riigikogu liige, kunstimetseen Aivar Kokk.

Oma maale on Toomas Reisalu kinkinud ja mõned müünud. Soovi korral saab temalt maale tellida. Toomas tunneb, et hobi tugevdab ka tervist. “Maalimise ajal lülitad end välja närvilisest keskkonnast. Käele on tegevus väsitav, samas treeniva mõjuga. Esimest maali tegin viis päeva ja pintsel kukkus mul sõrmede vahelt maha vähemalt kakssada korda. Praegu kukub pintsel maha kümme-kakskümmend korda,” lausus kunstis eneseväljenduse leidnud mees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus