Maale tasub elama tulla

29. märtsil tuleb projekti Maale elama eestvedaja, Võrumaa Misso valla Nopri talu peremees Tiit Niilo Lustivere kultuurimajja rääkima linlaste maale elama asumise kogemustest ning sellega seotud probleemidest. Paar nädalat hiljem, laupäeval, 11. aprillil saab Tallinnas Kalevi spordihallis teoks kolmas mess Maale elama, kus maaelust huvitatutel on võimalik saada mitmete maapiirkondade kohta informatsiooni otse nende piirkondade esindajatelt endilt.

Tiit Niilo sõnul kutsusid projekti eestvedajaid Lustiverre Põltsamaa linna ja valla esindajad. Samal päeval saab samalaadne kohtumine teoks ka Ida-Virumaal.  Projekti Maale elama käiakse tutvustamas kuues Eesti paigas. Tiit Niilo nentis, et inimeste linnadest maale elama asumine ei ole teemaks mitte ainult Misso vallas või Eestis tervikuna, vaid see on probleemiks kogu arenenud maailmas.

Maale elama asumisel ei saa lähtuda ainult selle projektiga seotud inimeste kogemustest ja õppetundidest, vaid tuleb arvestada ka piirkonna eripära, eeliste ning probleemidega. Tiit Niilo tõdes, et maapiirkondade kogukonnad on temaatilise messi võimalusi aktiivselt ära kasutamas ning tutvustavad  oma kanti võimalikele maale elama asujatele. Kahelt veebilehelt leiavad maaelust huvitatud rohkem asjakohast informatsiooni. Tiit Niilo sõnul on aktiivsed maaelanikud mõistnud, et oma piirkonna jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb oma kogukonda uute inimestega rikastada. Nii Põltsamaa valla kui linna esindusel on plaanis pealinna messil osaleda.  Selleks trükitakse ka Põltsamaa piirkonda tutvustav voldik.  

TOOMAS REINPÕLD

 

blog comments powered by Disqus